AB'yi korku sardı: Katalonya'nın bağımsızlığına izin verirsek...

Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker, Katalonya'nın bağımsızlığı hakkında açıklamalarda bulundu.

13 Ekim 2017 Cuma 15:11
AB'yi korku sardı: Katalonya'nın bağımsızlığına izin verirsek...

İspanya'nın özerk bölgesi Katalonya'da 1 Ekim'de düzenlenen bağımsızlık referandumuna ilişkin Lüksemburg Üniversitesi'nde konuşan Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker, diğer bölgeleri de cesaretlendirebileceğini ve bunun AB yönetimini zora sokacağı gerekçesiyle bağımsızlığa karşı çıktığını söyledi.

Konuya ilişkin "Bizim işimiz değil ama, Katalonya'ya izin verirsek, bu diğer bölgelerde de benzer hareketlere sebep olabilir, bunu istemem" diye konuşan Juncker, Avrupa'da ayrılıkçı eğilimlerin ortaya çıkma ihtimalinden endişe duyduğunu ve İspanya Başbakanı Mariano Rajoy'u mevcut durumu kontrol altında tutması noktasında desteklediğini ifade etti.

Katalanların 1 Ekim 2017'de yaptıkları bağımsızlık referandumu sonrası AB'ye arabuluculuk yapması yönündeki çağrısına ilişkin de konuşan AB Komisyonu Başkanı, tek tarafın istemesiyle arabuluculuk yapılamayacağını, Komisyon olarak Başbakan Rajoy'a bir iç sorun olarak bu meselenin çözüme kavuşturulması hususunda güvendiklerini kaydetti.

Haber Tarihi: 13 Ekim 2017 Cuma 15:11
 • SezginVural SezginVural 3 gün önce
  Sahte kurt
 • Kürt Kürt 3 gün önce
  Bizde destekliyoruz nolacak
 • halit yaşar Bükülmezhalit yaşar Bükülmez3 gün önce
  istesenizde istemesenizde avrupa birliği dağılacak.
 • VatandassVatandass3 gün önce
  bir kişi siyonızme bağlamış bu sozleri. yahudileri çok abartıyorsunuz. ona gülerek gerçeği soyluıyorum: Almanya-Fransa istemiyor. Bir gün abd nin kendilerini şıkıştırma ihtimali old biliyorlar çünkü.
 • KöroğluKöroğlu3 gün önce
  Oysa aile boyu Bağımsız Kürdistan'ı destekliyorsunuz sonuna kadar. Lan ne iki yüzlü aşağılık hayvanatiaraınız.
 • Şırnaklı Salih Şırnaklı Salih 3 gün önce
  Bende Kürdüm, bu bizi bölmek isteyen Barsanisky lere kapak olsun.
 • BizimKediBizimKedi3 gün önce
  Dünya ve Avrupayı iyi incelemek lazım toplumsal faylarını ıyı bilmek ve hassasıyetlerıne günü gelince yatırım yapmak şart .. ama şimdiden yapılmalı ve sivil toplum örgütlerimiz her fırsatta insan haklarını gözlemlemek ve iletişim kurmak için bölgede olması şart bakınız alman vakıfları ..oka net
 • vatandasvatandas3 gün önce
  Ağzını kapat sinek girecek sonunuz parcalan mak ve yok olmak insallah icimizdeki hain lerde catlasin insallah
 • İsfendiyarHalil EralpİsfendiyarHalil Eralp3 gün önce
  Soru : AB nedir ? Neden bozulmasın ? Kim istemiyor ? Tüm bunların bir tek Cevabı var ; o da 1897 de Siyon Protokollerinde yazılıdır ; kitap satıştadır ; AB Yahudinin Dünya Krallığı merkezidir ; bozulmaya müsaade etmek istemeyen Yahudidir , Masonlardır ;ancak çok gitmez ; hürriyet aşkı AB ni param parça edecek ; hayırlısı . . . İsfendiyar
 • MM3 gün önce
  Tukurme kardesim tukurugune yazik.bunlara tukuruk bile cok.
Daha fazla yorum göster (1/10)