ABD'yi telaş sardı... Üst üste S-400 açıklamaları yapılıyor

Pentagon Sözcüsünden sonra Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü de Türkiye'nin Rusya'dan S-400 hava savunma sistemlerinden vazgeçilmesini istedi.

13 Eylül 2017 Çarşamba 07:37
ABD'yi telaş sardı... Üst üste S-400 açıklamaları yapılıyor

Ne yapacaklarını şaşırdılar. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, günlük basın toplantısında bir soru üzerine Türkiye ile Rusya arasındaki S-400 savunma sistemi görüşmeleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

"NATO SİSTEMLERİYLE UYUMLU OLMALI"

Nauert, "NATO üyesi ülkelerin NATO sistemleriyle uyumlu askeri malzeme kullanmaları önemli.

"KAYGI VERİCİ BİR DURUM"

Rusya sistemi, eğer Türkiye bahsedildiği gibi S-400'leri alırsa bu standartlara uymaz ve bu bizim için kaygı verici bir durum." diye konuştu.

Pentagon Sözcüsü Johnny Michael ise, "Muhtemel S-400 alımına ilişkin endişelerimizi Türk yetkililere ilettik. Türkiye'yi bölgedeki tüm tehditlere karşı savunmak için en iyi seçenek, NATO sistemleriyle bir arada çalışabilecek füze savunma sistemidir" diye konuşmuştu.

İMZALAR ATILDI BİLE

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in askeri-teknik iş birliğinden sorumlu danışmanı Vladimir Kojin, TASS haber ajansına verdiği röportajda, Rusya ile Türkiye arasında S-400 füze sistemlerinin sevkiyatına yönelik sözleşmenin imzalandığını ve uygulanmaya hazırlandığını duyurmuştu.

 

Haber Tarihi: 13 Eylül 2017 Çarşamba 07:37
  • Yusuf canYusuf can4 ay önce
    Yunanistanin aldigi savas ucaklarina srsiniz cikmadikafirler

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 24.01.2018