ABD'yi karıştıran Türk! Jetler havalandı

F-22 tipi savaş uçakları eşliğinde inen uçaktan Türk yolcu Anıl U. polis tarafından gözaltına alındı

20 Mayıs 2017 Cumartesi 20:52
ABD'yi karıştıran Türk! Jetler havalandı

Los Angeles-Honolulu seferini yapan Amerikan Havayolları'nın Airbus 321 tipi uçağında Türk yolcu Anıl U.'nun uçakta olay çıkarması üzerine F-22 tipi iki savaş uçağı havalandı. F-22 tipi savaş uçakları eşliğinde inen uçaktan Türk yolcu polis tarafından gözaltına alındı.

181 yolcu ve 6 kişilik uçuş ekibiyle Los Angeles Uluslararası Havalimanı'ndan kalkış yapan 31 sefer sayılı uçakta alkollü olduğu belirtilen Anıl U. (25) eline havlu, üzerinde ise battaniye sarılı şekilde uçağın ön tarafındaki tuvaletlerin bulunduğu noktada beklemeye başladığı sırada kabin memurları tarafından yerine oturması konusunda uyarı aldı.

KOKPİT KAPISINI DA ZORLADI

Elinde bir dizüstü bilgisayar da bulunduğu belirtilen ve uyarıları dikkate almayan Türk yolcu Airbus 321 tipi uçağın kokpit kapısına doğru yönelerek kapısını da zorlamaya çalışması üzerine kabin memurlarının müdahalesi ve bazı yolcuların yardımı ile kontrol altına alındı. Kabin memurları durumu hemen kokpite bildirdi. Bunun üzerine pilotlar hava trafik kontrol merkezine acil durum bilgisi verdi.

KOLTUĞA BAĞLANDI

Uçağın arka tarafında bir koltuğa bağlanan ve kelepçe takılan Anıl U. yolcuğunun geri kalan kısmını bu şekilde tamamlarken yaşanan olay nedeniyle pilotların acil durum bilgisi sonrasında Hawaii'den havalanan iki F-22 Raptor savaş uçağı yolcu uçağına inişine kadar eşlik etti. Anıl U., uçağın inişinin ardından gözaltına alınırken olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Haber Tarihi: 20 Mayıs 2017 Cumartesi 20:52

YORUM YAZ

 • SultanSultan10 ay önce
  Bu adami davet edelim. Altina kirmizi hali serelim. Ve bir kahraman ilan edelim. Film ekibi de gelsin eski kostumlerle hatira resimleri çektirsin...
 • timurraynetimurrayne10 ay önce
  Bu savas uçagı ne yapacakmış ,Yangın söndürmemi veyayolcularımı tahliye edecekti olası bir durumda :)
 • abdoabdo10 ay önce
  bu savaş uçaklarının havalanması mantıksız. nasıl yani havada uçağın içinemi gireceklerdi. ne kadar saçma.
 • tuzcutuzcu10 ay önce
  Hem Türk sün hem de şu yaptığına bak....Bu savaş uçakları su mu yakıyor? Sana ödetsinler faturayı da gör bakalım....Bir daha asla sarhoş olmazsın....Dua et kalktığı limana geri dönmemiş uçak ve de iyi ki sarhoşsun....Yoksa 5-6 senen sorguda geçerdi....

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018