Abdullah Gül'den sürpriz mesaj

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 12 Eylül darbesinin yıl dönümünde Twitter üzerinden bir mesaj yayınladı.

13 Eylül 2017 Çarşamba 08:22
Abdullah Gül'den sürpriz mesaj

Ahmet Aydemir/Türkiye gazetesi - 12 Eylül 1980 darbesinin yıl dönümünde, 15 Temmuz'u da işaret ederek halkın gösterdiği cesaret ve fekarlıktan ötürü bu ülkede darbeler devrinin bittiğini söyleyen Gül, ''Demokrasimize vurulan darbe, şahsım da dahil olmak üzere yüzbinlerce insana büyük acılar yaşatmıştır.'' ifadelerini kullandı.

İşte 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Twitter'dan yaptığı o paylaşımlar:

12 Eylül 1980 tarihinde demokrasimize vurulan darbe, şahsım da dahil olmak üzere yüzbinlerce insana büyük acılar yaşatmıştır. 

''HALK, DARBELER DEVRİNİ BİTİRMİŞTİR''

15 Temmuz'da halkımızın gösterdiği cesaret, fedakarlık, ülkemizde darbeler devrini bitirmiştir. 

Ülkemizin mutluluk ve refahının, ancak evrensel demokrasi, insan hakları ve özgürlük temelleri üzerine inşa edilebileceğine inanıyorum.

Haber Tarihi: 13 Eylül 2017 Çarşamba 08:22
  • Şahin KARTALŞahin KARTAL4 ay önce
    Sayın cumhurbaşkanım abdullah gül bey efendi eyer recep tayip erdoğan başkanımız reisimiz liderimiz önderimiz dunya liderimiz olmasaydı 100 bin senede olsaydı siz cumhur başkanı olamazdınız sizi o makama getiren reis rte oldu bizim genimizde mi var bilmiyorum yemek yediğimiz sofraya bıçak sapliyoruz 2 ci LATİF ŞENER olmayin... oğlunuzun tavrınıda hiç beyenemedik çunku oğlunuz da sizin gibi hayır oyu kullandı yazıklar olsun nankör olmayalım ya...

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 24.01.2018