Abdullah Gül’den son dakika açıklaması: Arkadaşlarla…

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın isim vermeden eleştirdiği 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “Arkadaşlarla polemiğe girmek istemiyorum” dedi.

12 Ocak 2018 Cuma 14:01
Abdullah Gül’den son dakika açıklaması: Arkadaşlarla…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isim vermeden eleştirdiği 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cuma namazı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gül, “Bu konularla ilgili polemiğe girmek bana yakışmaz. Dolayısıyla her şey zaten ortada, herkes birbirini biliyor, polemiğe girmek istemiyorum arkadaşlarla” dedi.

Abdullah Gül, gazetecilerin "Kırgın mısınız?" sorusuna ise yanıt vermedi.

Bir soru üzerine Anayasa Mahkemesi'nin gazeteciler Mehmet Altan ve Şahin Alpay hakkında verdiği tahliye kararını da değerlendiren Gül, "Biliyorsunuz ben cumhurbaşkanıyken de ayrıldıktan sonra da gazetecilerin tutuksuz yargılanmasını hem adalet hem de Türkiye’nin imajı açısından doğru olduğunu hep söylemişimdir. Bugünde o görüşteyim. Yargılama yine devam eder ama gazetecilerin, yazarların, çizerlerin tutuksuz olması kanaatini her zaman söyledim" diye konuştu.

Abdullah Gül, OHAL’in altıncı kez uzatılmasıyla ilgili olarak “Son defa Meclis’e sevkedildiği kanaatindeyim. İnşallah son kez uzatılır" ifadelerini kullandı.

Haber Tarihi: 12 Ocak 2018 Cuma 14:01
 • Komencero17Komencero178 gün önce
  Tenekeyi altın kaplasanda teneke tenekedir
 • Komencero17Komencero178 gün önce
  Tenekeyi altın kaplasanda teneke tenekedir
 • kalelikaleli8 gün önce
  yazıyı okudum sen yazdığımı anlamadın galiba. demiyorrr diyen zat.ben kimsenin yorumuna karışmam tutuksuz yargılanma sözü üzerine yazdım.aklın ermediği şeye burnunu sokmasan iyi olur.
 • murat soylumurat soylu8 gün önce
  yargıalnmasın demiyorrr hangi suçtan gazete yazıları ile ilgili yada gazeteyle ilgili istinat edilensuçlamalarterör,düşünce yazı herhangi bir makaleyi kaleme alma bu tip suçlardan yargılanması tutuksuz devam etsin suçuna görede eğer hapis varsazaten ona mahkeme karar verir demek istiyor kaleli ,sen yazıyı okumuyormusun, tamamını?
 • kalelikaleli9 gün önce
  kendisi zaten başlıbaşına polemik bunu bilmiyor ama bizler çok iyi anlıyor öyle değerlendiriyoruz ki aşağılık kompleksi de yüzünden okunmuyor değil.gazeteci teröre destek verecek yargılanmayacak diğer insanlar ise yargılanacak imiş.düşünceye bakın.gazeteci olmak terör destekçiliği ve ülke aleyhinde çalışmak değildir.
 • hamiđohamiđo9 gün önce
  Reis sayesinde cumhur başkanlığı ve başbakanlıktan ötürü kazanıla itibar sonsuza kadar devam edecek sanıyor.
 • ibrahim canibrahim can9 gün önce
  Oh ne guzel gazeteci isen tutuksuz yargilan degilsen tutuklu.Bu cifte sitandard degilmi nerde esitlik.
 • murat soylumurat soylu9 gün önce
  Her şeyi istediğiniz doğrultuda anlamaya bayılıyorsunuz! bir defa gülburada ne diyor bir gazeteci ,gazetecilikle ilgili bir suçtanyargılanıyorsa o zaman tutuksuz yargılanmalı gazeteyi ilgilendiren bir suçtan taki suçu sübuta erene kadar demektir ,burada ama ne oluyor kişiiçeriye alınıyor gazeteci suçlu yada suçsuz Hürriyetinden yoksun kalıyor sonrada suçsuz bulunup serbest kalıyor,birkaç yılı içerde geçiyor işte Abdullah Gülde bunun hukuka uygun olmadığı kanısındakidüşüncesinisöylüyor…kimse Abdullah Gülü makama seçip getirmedi 1970 ler den gelen bir parti Milli Selamet sayesinde birileri halkın desteği ile o makamlara geldiler , bunları unutmayınız…! Ve yine Tayyip Erduganın ,Cumhurbaşkanlığı önüne engeller çıkınca yerine Abdulah gül seçildi ve önüne gelen yasaları onaylayarak Erduğa’nın önü açan kişi ,Gül oldu, olay budur. Bilenler biliyor.Muhtamelenkanımca: sadetten ,Adaylığını koyup Muhafazar yenibir partiolarak SağdaMeral Hanım ,diğer tarafta Muhafakazar kitlenin büyük çoğunluğunun hayran olduğuAbdullah bey,Temel bey ve birdebunların beline girip destek olacak partide CHP olabilir deniyor bu İktidara karşı Muhalefetin( Hayırcı Cephe )olarak planıolduğu söylentisi kulislerde geziyor yani bazı eski Partililerden duymaktayız tabi bu bir söylenti bekleyelim ve görelim bu arada bu parti liderlerine Sayın Güle, Temel beye haksız eleştiri ve ağır ithamlar yakışmıyor bu adı üzerinde siyaset herkes istediği noktada durur .Hayırcı Cephenin tek lider altında anlaşması demek oyların %60 demektir hesabını yaparsanız bu böyledir...saygılarla
 • Ayşe Ayşe 9 gün önce
  Hadi ordan
 • Alaettin kılıç Alaettin kılıç 9 gün önce
  GAZETETİCİYE HERŞEYSERBEST MİGERÇİFETO OLAYLARINDA BAYKAL OLAYLARI SIRADANPORTO SIRADAN
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 21.01.2018