Abdullah Gül’den son dakika açıklaması: Arkadaşlarla…

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın isim vermeden eleştirdiği 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “Arkadaşlarla polemiğe girmek istemiyorum” dedi.

12 Ocak 2018 Cuma 14:01
Abdullah Gül’den son dakika açıklaması: Arkadaşlarla…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isim vermeden eleştirdiği 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cuma namazı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gül, “Bu konularla ilgili polemiğe girmek bana yakışmaz. Dolayısıyla her şey zaten ortada, herkes birbirini biliyor, polemiğe girmek istemiyorum arkadaşlarla” dedi.

Abdullah Gül, gazetecilerin "Kırgın mısınız?" sorusuna ise yanıt vermedi.

Bir soru üzerine Anayasa Mahkemesi'nin gazeteciler Mehmet Altan ve Şahin Alpay hakkında verdiği tahliye kararını da değerlendiren Gül, "Biliyorsunuz ben cumhurbaşkanıyken de ayrıldıktan sonra da gazetecilerin tutuksuz yargılanmasını hem adalet hem de Türkiye’nin imajı açısından doğru olduğunu hep söylemişimdir. Bugünde o görüşteyim. Yargılama yine devam eder ama gazetecilerin, yazarların, çizerlerin tutuksuz olması kanaatini her zaman söyledim" diye konuştu.

Abdullah Gül, OHAL’in altıncı kez uzatılmasıyla ilgili olarak “Son defa Meclis’e sevkedildiği kanaatindeyim. İnşallah son kez uzatılır" ifadelerini kullandı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ocak 2018 Cuma 14:01

YORUM YAZ

 • Komencero17Komencero171 yıl önce
  Tenekeyi altın kaplasanda teneke tenekedir
 • Komencero17Komencero171 yıl önce
  Tenekeyi altın kaplasanda teneke tenekedir
 • kalelikaleli1 yıl önce
  yazıyı okudum sen yazdığımı anlamadın galiba. demiyorrr diyen zat.ben kimsenin yorumuna karışmam tutuksuz yargılanma sözü üzerine yazdım.aklın ermediği şeye burnunu sokmasan iyi olur.
 • murat soylumurat soylu1 yıl önce
  yargıalnmasın demiyorrr hangi suçtan gazete yazıları ile ilgili yada gazeteyle ilgili istinat edilensuçlamalarterör,düşünce yazı herhangi bir makaleyi kaleme alma bu tip suçlardan yargılanması tutuksuz devam etsin suçuna görede eğer hapis varsazaten ona mahkeme karar verir demek istiyor kaleli ,sen yazıyı okumuyormusun, tamamını?
 • kalelikaleli1 yıl önce
  kendisi zaten başlıbaşına polemik bunu bilmiyor ama bizler çok iyi anlıyor öyle değerlendiriyoruz ki aşağılık kompleksi de yüzünden okunmuyor değil.gazeteci teröre destek verecek yargılanmayacak diğer insanlar ise yargılanacak imiş.düşünceye bakın.gazeteci olmak terör destekçiliği ve ülke aleyhinde çalışmak değildir.
 • hamiđohamiđo1 yıl önce
  Reis sayesinde cumhur başkanlığı ve başbakanlıktan ötürü kazanıla itibar sonsuza kadar devam edecek sanıyor.
 • ibrahim canibrahim can1 yıl önce
  Oh ne guzel gazeteci isen tutuksuz yargilan degilsen tutuklu.Bu cifte sitandard degilmi nerde esitlik.
 • murat soylumurat soylu1 yıl önce
  Her şeyi istediğiniz doğrultuda anlamaya bayılıyorsunuz! bir defa gülburada ne diyor bir gazeteci ,gazetecilikle ilgili bir suçtanyargılanıyorsa o zaman tutuksuz yargılanmalı gazeteyi ilgilendiren bir suçtan taki suçu sübuta erene kadar demektir ,burada ama ne oluyor kişiiçeriye alınıyor gazeteci suçlu yada suçsuz Hürriyetinden yoksun kalıyor sonrada suçsuz bulunup serbest kalıyor,birkaç yılı içerde geçiyor işte Abdullah Gülde bunun hukuka uygun olmadığı kanısındakidüşüncesinisöylüyor…kimse Abdullah Gülü makama seçip getirmedi 1970 ler den gelen bir parti Milli Selamet sayesinde birileri halkın desteği ile o makamlara geldiler , bunları unutmayınız…! Ve yine Tayyip Erduganın ,Cumhurbaşkanlığı önüne engeller çıkınca yerine Abdulah gül seçildi ve önüne gelen yasaları onaylayarak Erduğa’nın önü açan kişi ,Gül oldu, olay budur. Bilenler biliyor.Muhtamelenkanımca: sadetten ,Adaylığını koyup Muhafazar yenibir partiolarak SağdaMeral Hanım ,diğer tarafta Muhafakazar kitlenin büyük çoğunluğunun hayran olduğuAbdullah bey,Temel bey ve birdebunların beline girip destek olacak partide CHP olabilir deniyor bu İktidara karşı Muhalefetin( Hayırcı Cephe )olarak planıolduğu söylentisi kulislerde geziyor yani bazı eski Partililerden duymaktayız tabi bu bir söylenti bekleyelim ve görelim bu arada bu parti liderlerine Sayın Güle, Temel beye haksız eleştiri ve ağır ithamlar yakışmıyor bu adı üzerinde siyaset herkes istediği noktada durur .Hayırcı Cephenin tek lider altında anlaşması demek oyların %60 demektir hesabını yaparsanız bu böyledir...saygılarla
 • Ayşe Ayşe 1 yıl önce
  Hadi ordan
 • Alaettin kılıç Alaettin kılıç 1 yıl önce
  GAZETETİCİYE HERŞEYSERBEST MİGERÇİFETO OLAYLARINDA BAYKAL OLAYLARI SIRADANPORTO SIRADAN
 • MertMert1 yıl önce
  OHAL sadece terore karsi diyen arkadaslar o kadar KHK cikartiyorlar bir tane de terorle alakali cikartip OHAL i kaldirsinlar madem teror zafiyeti var yasada. Kimi kandiriyorsunuz. Reis demedi mi ohal patronlara yaradi itiraz etmeyin diue
 • MirzaMirza1 yıl önce
  hiç şaşırmadım
 • ŞenerŞener1 yıl önce
  Sayın Gül güldürme beni o kadarda değil gazeteci diye bir insan terörist olmazmí
 • Hakikat Hakikat 1 yıl önce
  Maçan yemez ama daha zaman var deyip hainlikten de geri kalmıyor
 • OZAN KILIÇOZAN KILIÇ1 yıl önce
  NE DİYORSUNGAZETECİNİN SUÇİŞLEME ÖZGÜRLÜĞÜ VARBENİMBİLDİĞİMSENİNDE DOKUNULMAZLIĞINOLMAMALITERÖRİST SAVUNAN KATİL SAVUNANBİRÖZGÜRLÜKÇÜESKİC B GİTORADANKRALİÇENİNYANINA YERLEŞ
 • Sahin MustafaSahin Mustafa1 yıl önce
  Sen kimsinki polemik tarafi olacaksin sinsi.sipsi gibi bir tipsin.her ağiza uyuyorsun.her kayiga biniyorsun.milli olani haric.hadi al eline gazeteni intifadaci karinla otur evinde gazeteni oku.tilki.
 • HamzaHamza1 yıl önce
  Hainlerin tutuklanmasına karşı imiş. Aym üyelerini sen seçtin galiba tahliye verenleri. Merçe çarpış gül arkadan vurma derim ama nerde.f koru ikizi
 • büşrabüşra1 yıl önce
  "herkes kimin ne olduğunu biliyor": güzel bir laf tuttum: yani dolaylı bir edebiyatla,şairin söylediği gibi; "sen bana bakma, ben senin baktığın yerde olurum" demek istiyor ..........!
 • SezaSeza1 yıl önce
  Sen bir....sin gül
 • AHMETAHMET1 yıl önce
  Dosdoğru ALLAH .C.C korkusuyla yaşayan konuşan milliyetçi akıllı insan .
 • AzizoğluAzizoğlu1 yıl önce
  Polemiğe girme, polemikte çıkarma. Konuşulan yanlış kelimelerden biz kimin ne niyeti var biliriz. Şu andaki bu kelimelerinin de art niyetli olduğunu anlamak zor değil. Bizim millet akıllı ve cesurdur. Bu millete bomba atan, silah sıkan fetö cülere idam iste Kayseri’ ye gelince elini öpelim. Fakat bu millete ters düşersen, Kayseri’ye gelme. Kimse yüzüne bakmaz. Millete ters düşersen tarihten bile silinirsin. Ohal kime karşı alınıyor, teröristlere karşı. Sana bir zararı var mı, yok.Bırak karışma eski bir Cumhurbaşkanı olarak kal, onurlu olursun. Yok devam edersen sizinde pkk dan farkınız kalmaz.
 • TaceddinTaceddin1 yıl önce
  Bre ahlaksız arkadaşımın, cumhurbaşkanının yanındayım desene niye karışmıyom, polemiğe girmiyom gibi laflarla kıvırıyorsun. Halk tabiriyle:bi gavurluk var ki ateş olmayan yerden duman çıkmaz
 • Fehmiye cevap veren vatandasFehmiye cevap veren vatandas1 yıl önce
  Fehmi denen arkadas Ohalden teror yandaslarinin sikintisi vardir, vatadnasin yoktur demis. Yurtdisinda yasiyorum, pasaportum alindi, nedeni hakkinda tek ama tek fikrim yok ve cevap vermiyorlar nereye basvursam. Hayatim rezil oldu. Sonunda ay pardon diyecekler. Ohalin sadece teroriste zarari var diyerek bizim kul hakkimiza giriyorsunuz! Omrumuz boyunca bu adamlari devlete musallat etmeyin dedik, ihale bize kaldi. Adalet mi bu?
 • VeliVeli1 yıl önce
  Hayir hayırRTE senin arkadasin değilO senin de cumhurbaşkanınSaygı ile eğil
 • Yunus 16Yunus 161 yıl önce
  YAZIKLAR OLSUN. Başka bir şey demiyorum. Sessiz sakin görünce Bizde de seni adam sanmıştık. Gerçi sessiz görünenler herzaman tehlikeli olur.
 • haydahayda1 yıl önce
  aç tavuğa bakarmısınız bu adam kendini buğday ambarında zannediyo herhalde cumadan cumaya adammı oldun gülo,,,
 • YorumYorum1 yıl önce
  Ülke bu kadar tehlikeye maruz iken A.GÜL ün kendisine yer açmaya çalışması endişe verici.
 • YorumYorum1 yıl önce
  Ülke bu kadar tehlikeye maruz iken A.GÜL ün kendisine yer açmaya çalışması endişe verici.
 • Cihan Cihan 1 yıl önce
  Polemike girmezmis mendebur sinsi dümbük seni senin maskende düstü yürü anca gidersin REIS‘i yedirtmeyiz size REIS kirmizi cizgimizdir
 • MEMLEKETİMMEMLEKETİM1 yıl önce
  NİYEKİ GAZETECİLER TUTUKLANAMAZMI YANLIŞ YAPARLARSA.ONLARDABİ AYRICALIK ÜSTÜNLÜKMÜ VAR.
 • ALİ KURTOĞLUALİ KURTOĞLU1 yıl önce
  Yazık garibime Cuma namazları da olmasa yüzüne bakan sen kimsin diyen yok.
 • isa memiçisa memiç1 yıl önce
  Niye ki, gazetecilerin bir ayrıcalığı mı var? O zaman gazetecilere mahsus ayrı kanun çıkarılmalı(!) Gözünü sevdiğimin demokrasisi(!!!)
 • abdoabdo1 yıl önce
  gül kendini ne zannediyorsun kıralmısın kraliçemisin.ne oldum demeyeceksin kendini beğenmişlik müslümanlığa yakışmaz. arap kıralı yahudi selman gibi sosyetik müslüman olma
 • IkraIkra1 yıl önce
  Demek ki sozlerden ibret almamis..degisen bir sey yok..bu saatten sonra degismezde.. ohalin kaldirilmasi ,hainlik yapan gazetiecilerin serbestiligi..vs..kafa ayni..trenden dustugu yerde kalmis..
 • IkraIkra1 yıl önce
  Demek ki sozlerden ibret almamis..degisen bir sey yok..bu saatten sonra degismezde.. ohalin kaldirilmasi ,hainlik yapan gazetiecilerin serbestiligi..vs..kafa ayni..trenden dustugu yerde kalmis..
 • Yunus 16Yunus 161 yıl önce
  Agül, bu ne anlayış Gazetecilere dokunma, SİYASİLERE İLİŞMEYİN, İş Adamları zaten yırtar!VURUN GARİBAN MEMURLARA VURUN. Nerde ADALET.
 • YörükYörük1 yıl önce
  Adin ne yapdigin is ne?Birak bu ayaklari karsinizda ali okulundan cikan insanlar yokIsine bak gölge olma yeter ayi sebekesiniz
 • HasanHasan1 yıl önce
  İşte bu kadar....
 • OSMANLI OSMANLI 1 yıl önce
  Sen kenara çekil ve kuzu kuzu otur..zaten konuştukca batıyorsun ..OHAL de sen istedin diye kalkmaz..ne zamanT.C gűvenligi saglandi o zaman kalkar..!!!!
 • FehmiFehmi1 yıl önce
  polemiğe girmemesi doğrudur. OHAL son kez dileği yanlıştır. Gerektiği kadar uzatılması lazım. Vatandaş OHAL dan sıkıntısı yoktur. Terür ve terörü destekleyenlerin sıkıntısı vardır. o da normaldir.
 • EYYÜP AYDOĞAN EYYÜP AYDOĞAN 1 yıl önce
  Şuan tutuksuz yargılanan gazeteciler avrupada hainlik yapiyor. Ohalin uzatılması da gül beye dokunmuş. Yazık çok yazık...
 • Yusuf Yusuf 1 yıl önce
  Sanki bir parti genel baskani gibi aciklamalar yapiyor. Senin son kullanim tarihin gecti in oradan asagi.
 • MuratMurat1 yıl önce
  Yuregine saglik sayin gul sen polemiklerin adami degilsin olmadin zaten soylediklerine katiliyorum.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Ocak 2019