Abdullah Gül siyasete dönecek mi? Resmen açıkladı

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, aktif siyasete dönmeyeceğini açıkladı.

05 Mayıs 2017 Cuma 14:09
Abdullah Gül siyasete dönecek mi? Resmen açıkladı

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, cuma namazı çıkışı yaptığı açıklamada aktif siyasete dönüp dönmeyeceğine ilişkin açıklamada bulundu. 7 yıl boyunca Cumhurbaşkanlığı görevini yürüttüğünü ifade eden Gül, "Ben 7 sene tarafsız olarak cumhurbaşkanlığı yaptım. Sonra ayrılınca da günlük siyasete girmeyeceğimi de defalarca söyledim. Ama tabii ki bütün birikimimi, bilgimi, tecrübemi yeri geldiğinde ülkem için paylaşma sorumluluğum var. Bunları yeri geldiğinde ülkemizi yöneten değerli arkadaşlarımla baş başa gelerek paylaştım, yeri geldiğinde de kamuoyuyla paylaştım. Bu şekilde paylaşmaya da devam edeceğim" ifadelerinde bulundu

Haber Tarihi: 05 Mayıs 2017 Cuma 14:09

YORUM YAZ

 • hayrihayri10 ay önce
  TARAFSIZ bir cumhurbaskanligi yapmis görüyormusun, hani RTE tarafli Cumhurbaskanligi yaptigi icin, lafmi vuruyor ne demek istiyor bunada gelin sizler karar verin, arkadas onu bunu bilmem, bu adami gözüm tutmadi! Samimi bulmuyor, kim ne derse desin!
 • anlayanaanlayana10 ay önce
  Günlük siyasete girmeyeceğim dedi. Başkanlık için aday olmayacağını soylemedi ki. Bence açık kapı bıraktı.
 • han lihan li10 ay önce
  tarafsız mı..görmedim duymadım bilmiyorum mu sen değilmiydin cumhurbaşkanı yazıcıoğlu şehid edildiğinde.bari deki etrafımı sarmıştılar kimseye yardım edemedim.
 • kapadokyalikapadokyali10 ay önce
  Sosyal medyada kendisi için söylenenlere neden cevap verilmediğine icerlemis.Reise ,gezi olaylarında bir avuç çapulçu için ne var bunda demişti.ne var dediği olay darbenin,iç savaş çığırtkanlığı in taaaa kendisi.dön dön siyasete boyunun ölçüsünü alalım.Reisin kanatları altında c.baskani oldun.o kanatların altında ben olsam ben dünyaya hükmederdimmm.
 • CELİL YAĞMUROĞLUCELİL YAĞMUROĞLU10 ay önce
  Abdullah GÜLÜN son açıklaması hiçte inandırıcı değil.Bu açıklamayı dağdaki çobana sorsan ne der biliyormuşsunuz Milli ruhu parti ruhu 15 Temmuz ruhu bitmiştir ,Her halde dışa bağımlı biri der bizim değerli çoban.
 • Mehmet YILMAZMehmet YILMAZ10 ay önce
  Yine muallak açıklamalar..
 • Dön BubaDön Buba10 ay önce
  Dönecek. Dönüp duracak.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018