Abdullah Gül için açıklama geldi!

Referandumda oyunun rengini açıklamaması nedeniyle kurucusu olduğu AK Parti cephesinde tepkilere neden olan Abdullah Gül'ün seçim sonuçlarıyla ilgili tavrı belli oldu.

18 Nisan 2017 Salı 20:47
Abdullah Gül için açıklama geldi!

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün referandumla ilgili tavrı belli oldu. Oyunun rengini açıklamadığı için AK Parti cephesinden eleştirilere uğrayan Gül'ün, referandumdan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı aramadığı iddia edilmişti.

Cumhurbaşkanlığı görevini bıraktıktan sonra AK Parti'ye uzak durduğu iddia edilen Abdullah Gül ile ilgili tartışmalar sürüyor. Kayseri'deki "evet" mitingine katılmadığı ve 16 Nisan öncesi oyunun rengini belli etmediği için eleştirilen Abdullah Gül'ün, referandum sonuçlarıyla ilgili de ne Beştepe ne de AK Parti ile herhangi bir temasının olmadığı iddia edilmişti.

O İDDİALARA YALANLAMA

Tartışmalar sürerken Abdullah Gül'e yakın kaynaklar, söylenenlerin aksine referandumdan sonra Gül'ün, hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hem de Başbakan Binali Yıldırım'ı telefonla arayarak tebrik ettiği belirtildi.

Abdullah Gül neyi bekliyor?

Haber Tarihi: 18 Nisan 2017 Salı 20:47

YORUM YAZ

 • cemaleddincemaleddin1 yıl önce
  Bir A.N.Sezer kadar olamadini bilmesini rica ederiz. Kasetleriyle meshur Baykal kadarda olamadigini bilmesini rica ederiz.
 • şahinşahin1 yıl önce
  Aramış maşaAllah çok iş yapmış Türk tipi başkanlık olmaz dememişmiydi illa gevur tipimi olacak yazıklar olsun kazık kadar adamlar chp yerine oturması için yüzde 55 olması gerekiyordu en azından bunlar daha hangi makama gelmelerigerekiyordu bilmeyorum.
 • GayseriliGayserili1 yıl önce
  A N sezeride haber yapin bu zat neyse A N sezerde. Odur halkin secmedigi eski cumhur baskanlari
 • IsmetIsmet1 yıl önce
  Yazık çok yazık
 • MuhsinMuhsin1 yıl önce
  Ula buna kargalarda güler utanma pazari aramiştir bencu bu adam kesin gizli Feto'cudur ahada buraya yaziyorum .....
 • yusufyusuf1 yıl önce
  sayın abdullah bey cumhurbaskanı degılmıydı metın feyzıoglu bu ulkenın basbakanına racon keserken sessız kalan o gun yasadıgım utancı anlatacak kelıme bulamıyorum o gun sevgım saygım bıtmıstır a.g ve ailesine..bu millet dunyanın gozune bakarak çirkinliklerini yüzüne vuran bu milletin saygısını ıtıbarını artıran insan için ölüme gider 15 temmuz gıbı lakin a.g için bunu yapacaklarını sanmıyorum fark bu işte
 • saluimmsaluimm1 yıl önce
  Pkk nin hayir dedigi yere ben ewet demem ters kose yapacak pkk ewetci diyenler nerde....bu ise chp ewet deyip mhp hyir deseydi hayir derdim niye chp beni hdp beni ayni safa cekemez..gol bit daka bir avrupanin ekmeklerine yg suruyolar bugun tekrar secim oksa yuzde 60 a cikar o oy cogunu kandirdilar aslinda pkk ewetci diye ve kananlarda bin pisman olmustur heralde..
 • Tayyip KılıçkayaTayyip Kılıçkaya1 yıl önce
  Boş ağızlar bunlar bir kere insanlara çıkıp eveti anlatımı ben Kayseri deyim bir kere bir platform da konuştunmu şimdi çıkmış telefon açmış boş laflar bunlar
 • AbdullahAbdullah1 yıl önce
  güle yazıklar olsun.Erdoğan olmasa Gül cumhurbaşkanı olamazdı. Kayseri %92 beklerken ne geldi.Bakmak yeterli ,sebep Gül dür. Gül sadece mitingde sahneye çıksaydı kayseri %92,türkiye%55 olurdu
 • ERTUGRULERTUGRUL1 yıl önce
  BUNU BİR KAYSERİLİ OLARAK YAZIYORUM SAÇMA SAÇMA YORUM YAZMIŞSINIZ YOK EFENDİM YAZIKLAR OLSUN YOK EFENDIM KAYSERİ
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü