'Abdullah Gül aday olursa ben kararımı gözden geçiririm'

Gazeteci yazar Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında Abdullah Gül'ün Meral Akşener'in bir açıklamasından cesaret almış olabileceğini söyledi.

03 Ocak 2018 Çarşamba 12:38
'Abdullah Gül aday olursa ben kararımı gözden geçiririm'

Abdullah Gül'ün KHK çıkışıyla alevlenen 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimi tartışmaları sürerken, gazeteci yazar Abdülkadir Selvi'nin köşesinde satır arasında bomba bir kulis yeraldı. Selvi, Abdullah Gül'ün son çıkışlarında Meral Akşener'in "Gül aday olursa ben kararımı gözden geçiririm” sözlerinden aldığı cesaret olduğunu yazdı.

HEDEF ERDOĞAN'IN SEÇİLMESİNİ ÖNLEMEK

Söz konusu Erdoğan ile tartışma olunca ister istemez 'bu işin siyasi bir sonucu olur mu' sorusunun akla geldiğini belirten Selvi, "Elbetteki bu tartışmanın bir yerinde 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili hesaplar yatıyor. Birilerinin Erdoğan’ın karşısına Gül’ü çıkarmak gibi bir hesabın içinde olduğu biliniyor. Hedef, ilk turda Erdoğan’ın seçilmesini önlemek." ifadelerini kullandı.

"16 Nisan’dan sonra Gül’ün etrafındaki hareketliliğin arttığı, daha önceleri sessiz kalmayı tercih eden 11. Cumhurbaşkanı’nın, 'Daha çok görünme, daha çok konuşma' kararı aldığı bir sır değil." diyen yazar, " yazısını şöyle sürdürdü: 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Abdullah Gül büyük ölçüde tarafsız bir cumhurbaşkanlığı yürüttü” şeklindeki açıklaması, Akşener’in, “Gül aday olursa ben kararımı gözden geçiririm” dediği yönündeki söylentiler de kendisini cesaretlendirmiş olabilir. Cumhurbaşkanlığı seçimine uzun bir süre var ama hesapların değiştiği anlaşılıyor. Muhalefet, çatı adayında yaşanan hayal kırıklığı nedeniyle Cumhurbaşkanlığı seçimine kendi adaylarıyla girme kararı aldı. Kılıçdaroğlu, aday olabileceğini söylerken, Akşener adaylığını çoktan ilan etti bile. Bu durumda Abdullah Bey, “Dimyat’a pirinci giderken evdeki bulgurdan olabilir" "

Haber Tarihi: 03 Ocak 2018 Çarşamba 12:38

YORUM YAZ

 • DENİZ GEZMİŞDENİZ GEZMİŞ11 ay önce
  HE HEEE...APO ADAY OLSUN.MERAL DE EVDE YEMEK YAPAR.AMA HAYROŞ ÇOK KIZACAK.
 • Rıza akRıza ak11 ay önce
  Bu kadar uyanıştan sonra hain hayaller içinde olan kimse ki. Olursa olsun başaramayayacktır
 • Gürkan Gürkan 11 ay önce
  Ülkedeki şer güçleri organize olmuşgözüken vay hainler vay
 • Tekrar Osmanlı Devleti Kuruluş 2099Tekrar Osmanlı Devleti Kuruluş 209911 ay önce
  وَمَكَرُواْ وَمَكَرَ اللّهُ وَاللّهُ خَيْرُ الْمَاكِرِينَ ﴿٥٤﴾3/ÂLİ İMRÂN-54 (Meâlleri Kıyasla): Ve mekerû ve mekarallâh(mekarallâhu), vallâhu hayrul mâkirîn(mâkirîne). Ve onlar hile yaptılar, Allah da (onlara) hile yaptı. Ve Allah, (hileye karşı) hile yapanların en hayırlısıdır. وَإِذْ يَمْكُرُ بِكَ الَّذِينَ كَفَرُواْ لِيُثْبِتُوكَ أَوْ يَقْتُلُوكَ أَوْ يُخْرِجُوكَ وَيَمْكُرُونَ وَيَمْكُرُ اللّهُ وَاللّهُ خَيْرُ الْمَاكِرِينَ ﴿٣٠﴾8/ENFÂL-30 (Meâlleri Kıyasla): Ve iz yemkuru bikellezîne keferû li yusbitûke ev yaktulûke ev yuhricûke ve yemkurûne ve yemkurullâh(yemkurullâhu), vallâhu hayrul mâkirîn(mâkirîne).Ve o inkâr edenler, seni tutuklamak ya da öldürmek veya sürgün etmek (çıkarmak) için tuzak kuruyorlardı. Ve onlar, bu tuzağı kuruyorlarken; Allah da tuzak kuruyordu. Ve Allah, tuzak kuranların (karşılık verenlerin) en hayırlısıdır.
 • Zeynel Abidin Zeynel Abidin 11 ay önce
  Şurası bir gerçek Abdullah Gül hiç bir zaman RTE ye destek olmadı 15 Temmuz'da bile yarım ağızla FETÖCÜLER E karşı çıktı 16 Nisan REFERANDUM sürecinde de Ak Parti'ye destek çıkmadı Bunca duyarsızlığın ardındanBU ADAM UTANMADAN SIKILMADAN KALKMIŞ DAVA ARKADAŞLIĞINDAN BAHSEDİYOR BU NASIL BBİR RİYAKARLIK BU NASIL BİR YÜZSÜZLÜK BU ADAMDAN ARTIK HERŞEY BEKLENİR İYİPARTİNİN BAŞINA GEÇERSE DE ŞAŞIRMAYIN
 • 1071107111 ay önce
  Abdullah gül 2007 seçimimlerinde kendin köstek olan düşmanlarınla mı birlik oluyorsun.unuttun herhalde o günleri.
 • Ismail hakki efendiIsmail hakki efendi11 ay önce
  Topunuz gelin demedimi topunuz gelin erdogan yasadikca bu ummetin baskani olacaktir gerisi fasa fiso disi fetö daha cok hayal eder gul bitmistir bizim gözumuzde vesselam
 • bekirbekir11 ay önce
  Sayın Cumhurbaşkanım RABBİM senden razı olsun,bütün küfür cephesini birleştirerek milletin gözünü açtın, merle gelince ha sen ha ingiliz abdul aday olsanız ne olur olmasanız ne olur.Siz böyle yaptıkçea biz sizi devirmek için daha çok motive oluyoruz.2019 da sizi tarihin kirli çöplüğüne gödereceğiz hazır olun biz hazırız.....
 • OsmanOsman11 ay önce
  Planlayıcı fetoş....bunlar oyuncu
 • Qwertiyo glavyeQwertiyo glavye11 ay önce
  Zamkla tuttursan ikisi hâlâ bir adam etmez haa..
 • Ama Ama 11 ay önce
  Abdullah Gül aday olursa chp 'nin hdp 'nin oylarını bir de havasını alır.
 • yilmaz yilmaz 11 ay önce
  Sayin erdoganiin Sayesinde vede erbakan hocamizsayesinde biryerlere geldin bu nasiil bir hirs ki kendi.adamina rakip olacak kadar cirkinlesiyorsun avcunu yalarsin belesci
 • AmaAma11 ay önce
  Ne beklenir ki("yurtta sulh cihanda sulh ")
 • YakutYakut11 ay önce
  Valla ister sen aday ol ister sayın gül aday olsun o sizin sorununuz aranızda anlaşın biz millet olarak anahinayet partisi ve reisin karşısına dikileceklere karşı şöyle diyim çok netim bir kit taşeronu olarak belki bir nebze kızdım darıl amma vatanım için canım feda lafı olmaz önce vatan ve milli istikrar cumhurbaşkanım recep tayyip ERDOĞAN'a verdiğim oylar helâli hoş olsun allah onu var etsin başımızdan eksik etmesin reis nicelerini yan yana getirdi getirmeyede devam ediyor etmeyede devam edecek gibi bizdeki şanssızlık malesef hainlerimiz bilmediğimizden daha çokmuş.
 • Yavuz kilicYavuz kilic11 ay önce
  Bu abdullah gül 100..100 fetocu kimi aday gösterirlerse göstersinler reisi kim yenemez beyinleri kuş beyni kadar calismiyor idrak edemiyorlar Allah celli celali reisi basimizdan eksik etmez amin
 • SelcukSelcuk11 ay önce
  Meral akşener,Abdullah Gül ve de Abdulkadir Selvi ....Üçünü toplasan bir adam etmez..Onun için bu haber benim için yok hükmündedir..
 • Adem yağcıAdem yağcı11 ay önce
  Sen reisin işaretiyle cumhur başkanı ol sonra gel siyasi parti peşine koş yazıklar olsun
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 11 ay önce
  Fetö cü, Meral de, Gül de, Havasını Alır. Hiç Şüphesiz.
 • Adil AdAkAdil AdAk11 ay önce
  Hainler Erdoğanı sevmez. Erdoğanın yaptıklarını yapacak başka bir babayiğit de olsaydı onuda sevmezdiniz. Amaç şahıslar değil Ülkeye karşısınız hainoğlu hainler sürüsü. Erdoğanı istemeyen hain sürüleri; ABD. İSRAİL. ALMANYA. HOLLANDA. İNGİLTERE. BELÇİKA. FRANSA. DANİMARKA. İSVİÇRE. İSVEÇ. NORVEÇ. BAE. SUUD. ve BM. vs. vs. Bunlardan taraf olan hain oğlu hain sürüsüdürler nokta
 • Haktan Haktan 11 ay önce
  Hep diyorum bu Abdullah Gül sinsi içten pazarlıklı bir adamdır hayatta tek basarısı yoktur hain satıcı içten pazarlıklı
 • Asil Kürt Asil Kürt 11 ay önce
  Hay ağzına sağlık kardeşim benim.
 • Asil Kürt Asil Kürt 11 ay önce
  Neresinin ölçüsü?
 • ALİALİ11 ay önce
  Hanımefendiye sormak gerekDeğirmen in suyu nereden geliyor.Bu faaliyetler bedava olmuyor sonuçta peşinden koşan kalabalığın iaşesi araçların yakıtları organizasyonların maliyetleri...Diğer partiler devlet aldıkları ve bağışlar ile işi çevirmekte, acaba devlet yardımı olmadan ve memleket çapında başarılı olmaları imkansız iken kim hangi menfaatin geri dönüşü karşılığı para akıtmakta.Düğünde takılan çeyrekleri bozup harcıyoruz diyebilirler ama vatandaş yemez sanırım..Ya da henüz patlatılamamış himmet kuyularından birkaçının hazinedarı kendilerine yardımcı olmakta..
 • NedimNedim11 ay önce
  Gül yumoş gibi ondan lider olmaz.
 • Mustafa Mustafa 11 ay önce
  Güldürme mero adamı, aklımızla dalga geçme.. Zaten o fetonun adayı...
 • kmlkml11 ay önce
  "yoğun iddia ediliyor" safsatalarıyla millet size oy vermez...samimi olacaksınız bir, ortaya proje koyacaksınız iki, dış politikanızı açık seçik deklare edeceksiniz...sonra beğenilerse belki oy alırsınız..millet kof iddialaraprim vermiyor..Gül meselesine gelince , 2007 de cmhrbskn olmasın diye yeri göğü yıkıp bugün büyük kurtarıcı yapılıyorsa yüksek öngörüsüzlüğunüz oy kaybına yol açar
 • HabibHabib11 ay önce
  Sen şirret ve iğrenc vatan haini olup vatan dili kullanan bir munafiksin!
 • halit yaşar Bükülmezhalit yaşar Bükülmez11 ay önce
  herikinizin oy toplamını hesaplayın birinize yazdırın yinede nal toplarsınız.
 • Taban gül'üTaban gül'ü11 ay önce
  GAYSERİDE YABAN GÜL'Ü YETİŞMEZ PEK AMA;.....
 • Mehmet Mehmet 11 ay önce
  Gül ne anlar Başkanlıkdan dünyanın hayran kaldığı reisimiz varken Gül halt etmiş
 • VatandasVatandas11 ay önce
  Abdullah gul erdoganin yaninda fasa fiso biz oylarimizi akpartiye degil erdogana veriyotuz ve duan hala akpartide erdogan gibi mert bir siyasetci bir elin parmaklarini gecmez keske fazla olsaydi
 • Doğrucu Doğrucu 11 ay önce
  Eğer sn Gül bu partiden falan aday olursa gerçekten halk ona karşı bakış açısını ve sempatisini gözden geçirir. Yine Tayyip beye karşı hamle yaparsa işte o zaman birlik ve beraberliğimizi riske atar. Dikkat ederek hateketlerimizle kimleri sevindirip kimleri üzdüğümüze bakmamız gerekiyor.
 • AliAli11 ay önce
  Secime girmenin amacı zaten seçilmek degil mi.Her secime giren kendi secilmek ister tabii ki rakibin secilmemesini ister normal olarak,secimin mantigi bu.Secim yapilmasin istiyorsunuz siz qnlasilan,yapilirsa da adil olmasin,birtek Erdogan secilsin demek bu.Sevsinler.
 • Saban Saban 11 ay önce
  Gül siyasete girmezzzzzzzzz
 • İlhamiİlhami11 ay önce
  Kılavuzu karga olanın burnu b..k çıkmaz
 • Hy-hyHy-hy11 ay önce
  Eğer A.Gülyeniden aday olursa o zaman "içimizdeki İrlandalılar " açığa çıkmış olur.Tamamen intikam alma ,önünü kesme operasyonu olur.Kaldıki buna Chp katılırsa o zaman fetö operasyonuna dönüşür.O zaman işin içine hdpkk'da girer,koalisyon tamamlanır.Ayrıca yabancı servis destekli pr ve operasyonel eylemler ile parlatılıp,cilalanıp önümüze gelir.Dikkatli olalım.Eğer Gül böyle bir oluşum yapar ve kaybederse o zaman Queen Elizabeth ona şefkatli kollarını açar.------"Oooooo Mr.Rose". diye seslenir.
 • hmdohmdo11 ay önce
  Bu halkbu millet haçlıdan emir alanların ,yöneticiliğinden ,usandı . Ve memleketin maceraya da ihttiyacı yok . Topunuz gelin ,Reis e selam yola devam.
 • Ase naAse na11 ay önce
  O da senin gibi hazır projeye konmaya bayılır. Sen fettoşun Gülde kraliçenin adamı.
 • sevimsevim11 ay önce
  Strateji Pensilvanyadan yapılıyor!
 • GunduzbeyGunduzbey11 ay önce
  ALLAH cc fırsat vermesin bu meral a ülkeyi satar hırsız katil fetos da fırsat kolluyor ...
 • QuadrigaQuadriga11 ay önce
  Bu kendini ne sanıyor. Boyunun ölçüsünü al da gör.
 • abdoabdo11 ay önce
  abdullah gül cumhurbaşkanı olsun ben bu ülkede bir saniye bile durmam gerekirse afrikaya kongoya giderim
 • KocasolakKocasolak11 ay önce
  " İki çıplak bir hamama yakışır "sözü tam olarak ne demek ister.
 • Ibrahim Ibrahim 11 ay önce
  Sayın Erdoğan'nin yaptığı hizmetlerin karşılığı en az yüzde 60 oy oranı olmalı.Çevremiz yangın yeri iken ülkemiz hâlâ büyüyorsa ıhracat rekorları kiriyorsak SayınErdoğan dan başka kim cumhur başkanı olmayı hakediyor.
 • Adsız.Adsız.11 ay önce
  Bir sivrisinek kadar cürmü olmayan soytarılara kaldıysa adaylık veyl olsun....
 • akpartili cengaverakpartili cengaver11 ay önce
  Abdullah gülü seviyoruz sevmeyede devam etmek istiyoruz.umarız abdullatif şenerin düştüğü hataya düşüp tüm geçmişini sıfırlamaz.a.şenere gaz verenler hala yerinde ama şener nerede bilen yok?akparti ve rte düşmanlarının oyununa gelme Abdullah gül lütfen gelme
 • TrTr11 ay önce
  Sizin ne gibi vasfınız var da BAŞKANLIĞAaday olacaksınız. Gidin ilk önce konuşma dersi alın vasıfsızlar sizi

Günün Karikatürü

10 Aralık 2018