Abdülkadir Badıllı: Allah onlara insaf versin

Bediüzzaman'ın talebelerinde Abdülkadir Badıllı, Bediüzzaman'ın 'Bir partinin size az bir zararı da dokunsa, sizin ona faydanız dokunsun, zararınız dokunmasın. Onun siyasetine karışmayınız, içişlerine girmeyiniz' dediği ve bir zümrenin ise bunun zıddını yaptığını belirterek, "Bu hiç birimizin hoşuna gitmiyor. Allah onlara insaf versin" dedi.

22 Mart 2014 Cumartesi 17:21

Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Abdullah Yeğin, Mehmet Fırıncı, Abdülkadir Badıllı ve Barla Platformu Başkanı Said Yüce, TRT Haber'de vefatının 54. yılı münasebetiyle düzenlenen programda Said Nursi'nin bilinmeyenlerini anlattı.

Talebelerinden Mehmet Fırıncı ve Abdülkadir Badıllı son zamanlarda bazı grupların hükümete karşı aldıkları tavrı eleştirdi.

"GELİŞEN HADİSELER MÜSLÜMANLARI SARSTI"

Bediüzzaman'ın talebelerinden Mehmet Fırıncı, "Türkiye'mizde çeşitli İslami hizmet anlayışları vardı, halende var. Hepsi de hizmet ediyorlar. Fakat son zamanlarda hakikaten farklı bir şey çıktı ortaya. Eskiden beri bildiğimiz hoşgörü, müsamaha kişiliğiyle ufak tefek şeyler olsa da biz onları bütün cemaati İslamiye hoş görür bir vaziyette yürüdük. Fakat son zamanlarda gelişen hadiseler hakikaten Müslümanları derinden sarstı. Biz öyle olduk. Bir yanlış var bu işte" dedi.

Her alanda eskiye göre daha iyi olduğunun altını çizen Fırıncı, "Gençlerimiz hakikaten hakka hakikate hizmet etmek isteyen, tefekkür ehli gençlerimiz en mükemmel şahsiyetle yetiştiğini görüyoruz. Dolayısıyla tam bir hürriyet. Hiç bir şeyde sakınılacak bir şey yok. Sohbetler dersler, hepsi yerinde yapılıyor. Risale-i Nur hizmeti olarak, diğer İslami gruplarla da bizim münasebetimiz var. Onlarda fevkalade memnun şikayet eden kimseyi görmedik" şeklinde konuştu.

"ÜsSTAD BİR PARTİNİN İÇİŞLERİNE GİRMEYİNİZ DİYOR"

Bediüzzaman'ın talebelerinden Abdülkadir Badıllı ise, "Bu tartışmalar maalesef durup duruken iki senedir başlatıldı. Üstadımız diyor ki, 'Bir partinin az bir zararı da dokunsa size, sizin ona faydanız dokunsun zararınız dokunmasın. Onun siyasetine karışmayınız, içişlerine girmeyiniz diyor. Ama herkesin gözü önünde cereyan eden bir zümre bunu zıddını yapıyor. Daha evvel Üstad ile birlikte olduklarını iddia ederlerken, şimdi tamamen değişik bir şekilde, tamamen hükümeti yıpratmak, pençeleşmek, bu hiç birimizin hoşuna gitmiyor. Allah onlara insaf versin diyorum başka bir şey demiyorum" dedi.

Haber Tarihi: 22 Mart 2014 Cumartesi 17:21

YORUM YAZ

  • ismet karazehirismet karazehir4 yıl önce
    emniyetin işine karışan yokhakaret edenak parti annesini babasını terk edip istiklal marşını 170 ülkede okutan öğretmen arkadaşlar nasıl terörist, haşhaşi sülük, kan emici olur. syagılarımla
  • bahabaha4 yıl önce
    yolsuzlugunuza ses cikartmayalim yani :)...allah dogrularin yanindadir da siz bu videoya niye sahiplendiniz ki...:) cok alacltmayin kendisinizi

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü