"ABD'nin tek seçeneği var, o da Gülen'i öldürmek"

Star yazarı Hüseyin Gülerce, ABD'nin Türkiye ile yaşadığı krizden kurtulmanın tek yolunun kaldığını iddia etti.

12 Ekim 2017 Perşembe 21:54
"ABD'nin tek seçeneği var, o da Gülen'i öldürmek"

Star yazarı Hüseyin Gülerce, vize krizinin ardından ABD 'nin Fethullah Gülen'i Türkiye iade etmesinin imkansız olduğunu öne sürdü.
Hüseyin Gülerce "ABD bu saatten sonra Gülen'i iade etmez, ancak ortadan kaldırabilir. Bu iş için de Mustafa Özcan'ın ismi geçiyor" iddiasında bulundu.

İşte Hüseyin Gülerce'nin bugünkü köşe yazısından bir bölüm:

Soruyu en başta sorayım: ABD, bundan sonra F. Gülen’i Türkiye’ye verir mi? FETÖ ile irtibatı bu derece ortaya çıktıktan ve suçüstü yakalandıktan sonra ABD, Gülen’e suikast için düğmeye basar mı? Ortaya çıkan vize krizine şüphesiz Gülen çok sevindirmiştir ama acaba kendisi hakkında endişelenmesi gerekmiyor mu? Bu milletin, şehit ve gazilerimizin yakınlarının ahını aldı, ölmesi ibret verici olabilir…

ABD’nin çıkardığı vize krizinin asıl sebebini, Washington da kabul etti.

ABD Dışişleri Sözcüsü Heather Nauert, günlük basın brifinginde Ankara Büyükelçisi John Bass’e sahip çıktı. Türkiye’de vize hizmetlerinin askıya alınmasına ilişkin kararın; Beyaz Saray, Dışişleri Bakanlığı ve Ulusal Güvenlik Konseyi (NSC) ile koordinasyon içinde alındığını açıkladı.

ABD, krizin asıl sebebinin, İstanbul Başkonsolosluğunda ve Adana Konsolosluğundaki personellerinin FETÖ’cü şüphesiyle sorgulanmaları/tutuklanmaları olduğunu kabul ediyor. Sözcü Nauert, “Türk hükümetinin iki yerel çalışanımızı tutuklamasından büyük hayal kırıklığına uğradık. Üçüncü bir çalışanımızı da hafta sonunda ifade vermeye davet etti. Bu eylemler bizim açımızdan çok rahatsız edici. Türkiye’deki durumla ilgili endişeli olmaya devam ediyoruz” diyor.

Dikkat ederseniz yargı demiyor, “Türk hükümeti” diyor. Hâlbuki onlar, R. Sarraf ve Halk Bankası Genel Müdür Yarımcısı Mehmet Hakan Atilla’yı tutuklarken hep yargıdan, yargı bağımsızlığından söz ediyorlardı…

Bu açıklamada bir de zekâmızla alay var. ABD personelleri işleri gereği güvenlik güçleriyle çalışıyormuş. Ama nedense çalıştıkları o güvenlik güçlerinin hepsinin bugün FETÖ’cü oldukları ortaya çıktı.

Mesela tutuklanan İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Metin Topuz’un FETÖ’nün 17-25 Aralık 2013’teki kumpası ile 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin davalarda yargılanan eski polis müdürleri ve askerler, firari eski savcı Zekeriya Öz ile irtibatı tespit edildi. FETÖ/PDY’ye üye olmak suçundan hakkında soruşturma yürütülen 121 kişiyle yoğun irtibatı tespit edilen Topuz’un, dış istihbarat ve ülkeler arasında “aracılık görevini” yürüttüğü de belirlendi.

ABD’nin, 15 Temmuz darbe girişiminde ve öncesindeki FETÖ operasyonlarında fiilen işin içinde olduğu, ortaya çıkmış durumda. FETÖ’nün yıllardan beri ABD’ye taşeronluk yapmış olmasının en kuvvetli delilleriyle karşı karşıyayız. Bu ABD’ye yapılan tam bir suçüstü operasyonudur.

ABD’nin 27 Mayıs 1960 darbesinden itibaren bütün askerî darbelerde rolü olduğu hep yazıldı, söylendi. Ama ilk defa ABD’nin Türkiye ve demokrasi düşmanlığı somut deliller ile ortadadır. ABD’nin öfkesi, kızgınlığı bu suçüstü halinden dolayıdır.

Türkiye’de kimse, Cumhurbaşkanı Erdoğan ’a kadar ABD’ye karşı böylesine ilkeli ve kararlı bir duruş sergilemedi.

Türkiye’ye olan düşmanlığı bir suçüstü durumu ile ortaya çıkan sadece ABD değil. Avrupa Birliği ve başta Almanya da şu anda tıpkı ABD gibi PKK ve FETÖ’ye destek çıkıyor, hamilik yapıyor.

Atlantik Cephesi/Batı, Türkiye düşmanlığını bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan üzerinden yürütüyor. Meselenin sanki Erdoğan meselesi olduğu yönündeki algı operasyonu, 7 Şubat 2012 MİT krizi ve Ocak 2014 MİT TIR'larının durdurulması ihaneti ile başladı. Nihayet 15 Temmuz darbe girişimi, Batı’nın gözüdönmüşlüğünü, FETÖ’yü nasıl haince ve zalimce kullandıklarını da gösterdi.

ABD, yerel konsolosluk çalışanları ile fena yakalandı. Bu saatten sonra ABD’nin FETÖ elebaşı F. Gülen’i iade etmesi mümkün değildir. Zira Gülen’in konuşması durumunda ABD yönetimini temsil edenler, dünyada hiçbir ülke temsilcisinin yüzüne bakamazlar.

ABD’nin tek bir Gülen seçeneği var; onu öldürmek…

F. Gülen, Pensilvanya’daki mekânında bir kalp krizi ile ölürse buna kimsenin şaşırmaması gerekir. Bu iş için Gülen’in kara kutusu, örtülü ödeneğini kullanan Mustafa Özcan’ın adı dolaşıma girdi bile. Yıllar önce duymuştum. Bir gün Gülen, en yakınındakilere; “bana iyilerin isminin yazıldığı bir defter gösterdiler, orada Özcan’ın adı yoktu…” demiş.

 

Haber Tarihi: 12 Ekim 2017 Perşembe 21:54
 • Ahirzaman Yolcusu 2023Ahirzaman Yolcusu 20234 gün önce
  GEBERECEK !!! DEMEK İSTEDİN HERHALDE...
 • HalitHalit4 gün önce
  ulan sendeki yargıda bizdeki hıyar mı? hıyar oğlu hıyar abd
 • KanuniKanuni4 gün önce
  Gerçek fetö zaten yok,var olan estetikli çakması . yıllar önce çok hastaydı ve yurtlarındaki öğrencilere sabahlara kadar iyileşmesi için dua ettiriyorlardı. Bu zamana kadar yaşamaz diye düşünüyorum.
 • Hasan ŞahinHasan Şahin4 gün önce
  Bunlar bin ladini öldürürken canlı yayın yaptılar ve tam bin ladini öldürecekken yayın kesildi. Hitler birden ortadan kayboldu bir yanmış cesede hitlerin dediler adamın ailesinin arjantinde fotoğrafları çıktı. Yani bunların öldürdüğünede inanmayın!
 • DürüstDürüst4 gün önce
  Fettoş ve diğer tüm kullanılan maşalar, kullanılmaya elverişli olmamaya başlarsa, kağıt gibi dürülüp çöpe atılır. Ama bence, fettoş halen ABD için kullanılmaya müsait, çünkü halendevlet içindeki genel müdürler, denetim Hizmetleri başkanları ve bir yığınbürokrat kripto fettoşçudur.Bir hükümet, kendisine darbe yapan bu fettoşa tapan insanları göreve getirmeye devam ederse,kendisine samimi oy verenleri dışlayıp bürokrat yapmazsa, ve siz de ABD yerinde olsanız, Türkiye'ye fettoşu iade edermisiniz.
 • alaettin alaettin 4 gün önce
  yahudi nin arkasında giden bir kişi j külli ayıdır
 • SERDARSERDAR4 gün önce
  Vallahi onuda öcalan gibileri garibaninşehit ailelerinin vergisi ile besleyeceksek vermesinler ildirsinler daha iyi...
 • Hy-hyHy-hy4 gün önce
  Bu saatten sonra fetoğlanı vermeyecekleri kesin,bari diğer elemanları versinler ayrıca halkbank müdürünü salsınlar,polisler hakkındaki kararı kaldırsınlar.Türkiyeden akan finans geri dönsün,zerrab adam gibi yargılansın.
 • Salih ÇakırSalih Çakır4 gün önce
  Eyvallah.Eski milli görüşçüleri hatırladım.
 • hacker osmanhacker osman4 gün önce
  hackledigimiz bir ....bilgisayarindan bir dosya bulduk,fetonun kullandigi burun sprayini, baskasiyle degistireceklermis, kalp krizi gecirten bir ilac karisimli burun spreyi..
Daha fazla yorum göster (1/10)