ABD'nin açıklamaları AB ülkelerini endişelendirdi!

Almanya'nın Baden Baden kentinde 17-18 Mart tarihleri arasında yapılan G-20 zirve buluşmasında delegasyon üyeleri ve ev sahibi Almanya hayal kırıklığına uğradı.

19 Mart 2017 Pazar 16:42
ABD'nin açıklamaları AB ülkelerini endişelendirdi!

G- 20 toplantıların sonucunda ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin'in ülke ekonomisinin korumacı politika kapsamında değiştiği yönündeki sorulara net cevap vermemesi, hatta sessiz kalması delegasyon ve banka temsilcilerini endişelendirdi.

Amerika Başkanı Donald Trump´un ısrarcı ekonomi koruma politikasının başta AB ülkelerin ekonomisini zor durumda bırakacağı tahmin ediliyor. Basın toplantısında konuşan Alman Maliye Bakanı Dr. Wolfgang Schaueble ` Bundan sonra daha çok uluslararası işbirliğini artırmamız gerekiyor. Aceleci olmamak lazım. Sanayi ve gelişmekte olan ülkelerle beraber ekonomide rekabete karşı siyasi uygulamaların değişmesi için çalışılacağını ifade etti´.

Buluşmada konuşan Afrika ülkelerin temsilcileri ise "Afrika´ya daha çok kalkınma yardımları yapılmalı. Çünkü hiçbir ülke eğitimi olmayan bir ülkeye yatırım yapmak istemiyor" diye konuştular.

G-20 Zirvesinin Kazananı Baden Baden Kenti Oldu

Baden Baden kenti 2009 yılında Nato zirvesine ev sahipliği yapmıştı. Yeniden büyük bir organizasyona G-20 zirvesine ev sahipliği yapan Baden Baden kenti iki günlük zirve programında esnaf ve otelcilerin cebine 1 milyon Euro´dan fazla gelir sağladı. İki gün içinde sadece otellerde 7 binden fazla konaklama kayıtlara geçti.

Haber Tarihi: 19 Mart 2017 Pazar 16:42

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü