ABD'li uzmandan flaş Akşener ve Gül yorumu!

Amerikan İlerleme Merkezi’nde Türkiye uzmanı olan Max Hoffman, Meral Akşener ve Abdullah Gül isimlerinin Erdoğan’a karşı rakip çıkma ihtimalini değerlendirdi.

15 Şubat 2018 Perşembe 13:52
ABD'li uzmandan flaş Akşener ve Gül yorumu!

Hoffman bir soru üzerine, Erdoğan’a karşı merkez sağdan bir rakip çıkma yönünde bir fırsat olduğunu, ancak Erdoğan'ın kendi siyasi geleceğine yönelik riskleri azaltıcı bir dizi adım attığını iddia etti.

AKŞENER VE GÜL AÇIKLAMASI

Meral Akşener ve Abdullah Gül isimlerinin konuşulmasını örnek gösteren Hoffman, Erdoğan’ın Afrin operasyonu, Suriyeli sığınmacıların ülkelerine geri gideceğini sık sık dillendirmesi, Batı ve Avrupa’ya karşı, Kürt (!) meselesindeki sert söylemleri gibi açıklama ve icraatlarıyla “milliyetçi sağa oynayarak bu kişilerin işini çok zorlaştırdığını” belirtti. Hoffman, “Dolayısıyla sağ kanattan bir rakibin milliyetçi oylara hitap edeceği tüm alanlarda Erdoğan bunları zaten yaptı” dedi.

GRUPLARIN BİRLEŞMESİNİ ZORLAŞTIRIR

Hoffman, tüm bunların sonucunda da, gelecek yıl için planlanan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, Erdoğan’a rakip bir adayın, seçimlerin ikinci tura kalması halinde farklı seçmen gruplarını birleştirmesinin daha zor hale geldiğini belirtti.

CHP’NİN ADAY ARAYIŞI

CHP içinde Erdoğan’a rakip olarak genç, Türk halkının hayallerine hitap edebilen daha dinamik ve ikna edici bir aday arayışı olduğunu düşündüğünü kaydeden Hoffman, bununla birlikte, Erdoğan’a meydan okumanın bugünlerde Türkiye’de herkes açısından çok büyük bir siyasi risk olduğuna dikkati çekti.

Haber Tarihi: 15 Şubat 2018 Perşembe 13:52

YORUM YAZ

 • KanuniKanuni3 gün önce
  Deniz Yücel'i de unutmamak lazım!!!!
 • Yunus 16Yunus 163 gün önce
  Abd nin ADAYLARI. da artık TÜRK MİLLETİ yemiyor
 • kemalkemal5 gün önce
  Maral, Seloş ve Apoş Öcalana rakip olur. Terör örgütü liderliğinde.
 • Mehmet İSLAMİMehmet İSLAMİ5 gün önce
  bu kafirlerin fitnelerini derece derece izhar edinizki ülke ellerine çabuk geçsin bire ahmaklar gavurun azmanından uzmanından ne olur harami soygun düzenbazolur sığır çobanıbile olamaz bu kan la beslenen fosillerbunların işi arayı bozmakdüşman bu başka ne beklenirde bunşları reklam dediyorsunuz
 • ZüğürtZüğürt5 gün önce
  Siyasi risk yok. Asil kanlı bir millet var. Kanıda asil, inancı da asil. Baş komutanı da asil, sanayi sitesinde çalışan çırağı da asil , başçavuş da asil, öğretmeni de asil. Asalet, siyasi kriz çıkarmaz. Ama kriz fırsattır.
 • ZüğürtZüğürt5 gün önce
  Biliriz biz söylemleri. Önemli olan söylemieyleme geçirmektir ki oda“ damarlarımızda ki asil kanda mevcuttur”
 • Kadir bashoruzKadir bashoruz5 gün önce
  Komikler soytarilar bu sinamada moreli bozuk olani bozuyor azdikca aziyor

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 20.02.2018