ABD'li senatör: Erdoğan'ın ciddiyetini anlamıyorsunuz

ABD'deki Cumhuriyetçi Senatör John McCain, terör örgütü PYD'ye açık desten veren CENTCOM Komutanı Joseph Votel'i çok ağır dille eleştirdi.

09 Mart 2017 Perşembe 22:32
ABD'li senatör: Erdoğan'ın ciddiyetini anlamıyorsunuz

McCain, General Votel'e "Erdoğan'ın PYD konusunda ne kadar ciddi olduğunu anlamadığınızı düşünüyorum" dedi.

ABD'nin Cumhuriyetçi Senatörü John McCain, Türkiye'deki darbecilere destek veren ve PYD'ye yönelik ziyaretleri eleştiri konusu olan ABD Merkez Kuvvetler Komutanı (CENTCOM) Joseph Votel'i sert dille eleştirdi.

DURUMUN CİDDİYETİNİ ANLAMIYORSUNUZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın terör örgütü PYD konusunda çok ciddi olduğunu belirten Cumhuriyetçi Senatörü McCain, ABD'li komutana "Bu durumun ciddiyetini anlamadığınızı düşünüyorum" dedi.

VOTEL TÜRKİYE'Yİ ABD KONGRESİNE ŞİKAYET ETTİ

CENTCOM Komutanı Joseph Votel de Türkiye'yi ABD Kongresine şikayet etti. Votel, 2 bin kilometre alanı terörden temizleyen Türkiye ile ilgili "Türkiye'nin bazı faaliyetleri ve retoriği operasyonları etkiliyor ve özellikle Irak'ta tansiyonun yükselmesine neden oluyor" ifadelerini kullandı.

Joseph Votel, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra "Türkiye'de müttefiklerimiz tutuklanıyor" demişti. ABD'li üst düzey general, "Birçok Türk liderle ve özellikle askeri liderlerle ilişkilerimiz var. Gelecekteki ilişkilerimiz adına endişeleniyorum" yorumunu yapmıştı.

Haber Tarihi: 09 Mart 2017 Perşembe 22:32

YORUM YAZ

 • Avini Avini 1 yıl önce
  Sen Irak gir pisliğin biz temizliyoruz sanatör/ O eski Türkiye'yi çok özlüyorsun / Menderes i yediniz/ Kenan ile Demirel ve Özalonlarda yoklar / Ha sezer var artık halk tanıyor // bak Erdoğan var
 • MustafaMustafa1 yıl önce
  ABD gibi dostunuz varsa, düşmana gerek yoktur
 • Nail vuralNail vural1 yıl önce
  Allah belanı versin büyük şeytan abd
 • ZZ1 yıl önce
  senin bi Türkiyeye gelmen lazım. Jozef votel ! aazının burnunun düzlenmesi lazım.
 • TuranTuran1 yıl önce
  Adam doğruyugörmüşAmerika ortadoğuyu mikser gibi karıştırmayagelmişkan döküpparakazanıyor. Evet Erdoğançok ciddi olduğunuanlamışadam
 • Cemil nadir özgünCemil nadir özgün1 yıl önce
  Al bir tane daha .. vak'ası daha,! Bunların tedavisi de zor...
 • AliAli1 yıl önce
  Amerikan dis politikasi sanki hala basta Obama var gibi devam ediyor. Hillary secilse ancak bu kadar kotu olabilirdi. Icimden bie ses yuz yuze görüşseler Erdogan the Donald'i ikna eder gibi geliyor. Reise guvenimiz tam, her daim duacisiyiz.
 • 040604061 yıl önce
  Votel denen it belasını arıyor
 • isüzgenisüzgen1 yıl önce
  haklısın senatör bizdede kabahat var bir incirliği kapatamadık sizin yüzünüze

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018