THY Orta Avrupa

ABD'li kadın asker YPG'lilerle böyle halay çekti...

Suriye'nin kuzeyinde bulunan, terör örgütünde DEAŞ'tan temizlendikten sonra, bir başka terör örgütü YPG'nin girdiği Menbiç'te dün askeri meclise bağlı kadın militanların mezuniyet töreninde çekilen halayda ABD'li bir kadın askerin halayın başında yer alması dikkat çekti.

06 Aralık 2017 Çarşamba 13:26
ABD'li kadın asker YPG'lilerle böyle halay çekti...

Halep kentine bağlı en büyük ilçesi Menbiç, 1 Haziran'dan başlatılan ve Koalisyon güçlerinin de havadan destek verdiği operasyonla DEAŞ terör örgütünden 12 Ağustos 2016 tarihinde tamamen temizlenmişti. DEAŞ'ın Suriye topraklarında Rakka'dan sonra en önemli merkezi olarak gördüğü Menbiç'e, DEAŞ'tan temizlenmesinden sonra, PKK terör örgütünün bu ülkedeki uzantısı YPG'nin girmesine Türkiye tepki göstermişti. Bu konuyla ilgili ABD ve Türkiye arasında da kriz yaşanmıştı. Terör örgütü YPG'ye ait sözde askeri meclisi tarafından yönetilen ilçede dün kadın militanların mezuniyeti için düzenlenen törende ilginç görüntüler oluştu. Kadın militanlar, törende halay çekerken, halayın başına ise ABD'li bir kadın askerinin geçmesi dikkat çekti. ABD'li kadın askerin başını çektiği halayın fotoğrafları, sözde askeri meclisin sosyal medya hesaplarında paylaşıldı.

Haber Tarihi: 06 Aralık 2017 Çarşamba 13:26

YORUM YAZ

  • Menzil NişanMenzil Nişan3 ay önce
    Abd nin kadın askeri gerek beden gerek kafa iki tane tamı tamamına iki kürt kadına eşit. Nevyediriyolar bu abd pislikleri bu askerlerine. Beden var ama emin olun yürekleri cücük. Ciddi bir çatışmada daan diye yere serersin. Tüymezse tabi.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018