ABD'den Türkiye ve Tillerson açıklaması

ABD'li yetkililer, ABD Dışişleri Bakanı Tillerson'ın Türkiye ziyaretinde, Afrin operasyonunun sınırlandırılması da dahil zorlu konuları gündeme getireceğini belirtti.

09 Şubat 2018 Cuma 19:28
ABD'den Türkiye ve Tillerson açıklaması

ABD'den gelecek hafta Türkiye'ye yapılacak kritik ziyarete ilişkin bir açıklama geldi.

"TILLERSON, AFRİN'İ GÜNDEME GETİRECEK"

İsmi açıklanmayan ABD'li üst düzey bir yetkili, Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın ziyaretinde Afrin operasyonunu gündeme getireceğini söyledi.

"ZEYTİN DALI HAREKATI'NIN KISITLANMASINI YA DA DURDURULMASINI TALEP EDEBİLİR"

Basına yapılan açıklamaya göre, Tillerson temasları sırasında, Afrin operasyonu için itidal çağrısında bulunacak. Tillerson'ın Türkiye'den operasyonun kısıtlanması veya durdurulmasını da talep edebileceği belirtildi.

"GÖRÜŞMELER ZOR OLACAK, ZOR ZAMANLARDAN GEÇİYORUZ"

Türkiye'nin son dönemde ABD'ye karşı sert çıkışlar yaptığını belirten yetkili, "Türkiye ile aynı fikirde olmak için, aynı noktada bulunmak için zor zamanlardan geçiyoruz. İletişime geçmede güçlükler yaşanabilir" ifadelerini kullandı.

ABD'li yetkili, Tillerson'ın Ankara'daki temaslarının zorlu olacağını da kaydetti.

İKİ KRİTİK ZİYARET

Tillerson'ın gelecek hafta ortasında Türkiye'de olması bekleniyor. Bu hafta sonu da ABD'den Türkiye'ye kritik bir ziyaret var; Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Korgeneral Herbert Raymond McMaster'ın temaslarda bulunmak üzere Ankara'ya gelecek.

İki isim, ABD Başkanı Donald Trump'ın dış politikadaki "A Takımı"ndan olduğu belirtiliyor.

Haber Tarihi: 09 Şubat 2018 Cuma 19:28

YORUM YAZ

 • Mustafa Mustafa 9 ay önce
  Dinimizde cihat kavramı çok önemli, maalesef azgın medya bu kavramın içini boşalttı ve terör gruplarıyla ilişkilendirdi, bu operasyon ümmeti Muhammed sav. İçin, kafirlere ne verirsen ver yine fazlasında olacak gözleri,bu bizim beka meselemiz sonuna kadar gitmeli.
 • Mustafa Mustafa 9 ay önce
  Dinimizde cihat kavramı çok önemli, maalesef azgın medya bu kavramın içini boşalttı ve terör gruplarıyla ilişkilendirdi, bu operasyon ümmeti Muhammed sav. İçin, kafirlere ne verirsen ver yine fazlasında olacak gözleri,bu bizim beka meselemiz sonuna kadar gitmeli.
 • osmanoğlu2023osmanoğlu20239 ay önce
  Nedense amerikalıyı görünce hep eli kanlı cowboy ve iki yüzlü adamlar aklıma geliyor!...
 • YAVUZYAVUZ9 ay önce
  Yalan makinesi geliyor tek amacı eşkiya haramilere zaman kazandırmak zeytin dalını kırmak bunlara inanan güvenenitimat eden olursa şehidlerin masum sabilerin günahsızların vebali onları her iki cihanda mahvetsin inşaAllah
 • Vatan severVatan sever9 ay önce
  İşleri bizi oyalamak israil in arzı mevud suya düşüyor engellemeye çalışıyor hadi şttşrin ordan geti gönderin bu puşştları bizi tehdit mi edecekler etsinler de görelim.
 • OğuzsoyluOğuzsoylu9 ay önce
  Şartlı şurtlu geleni kabul bile etmeyin kardeşim, gelecekse bizimde söyleyecek birkaç sözümüz var deyin kabulse gelsin yoksa. .tir olsun gitsin.
 • TuranTuran9 ay önce
  Bu hükümet made in Usainsallah Reisi Yine aldatildim demez Zatem Dik duramazve Hain Fetove USA ile. 15temmuz kadar Bu hükümet iyi calisiyordu Incirlik ten Pydye tonlarca silah gjdiyor Bu hülümeten sesdes yok Artik davutogludaAmerican cocugu Tekrar sahnende Allah Türkiyeye yardim etsin
 • brahim aydemirbrahim aydemir9 ay önce
  Problem yok sinirlandiralim ama siz bizden önce girdiniz iraka suriyeye, siz gidin biz sizden sonra cikariz. Kapilari ve isigi da kapatiriz.Hatta chp-li hdp lileride alin amerikaya götürün sizin olsun
 • Murat Murat 9 ay önce
  Ey.Amerika. Savaş. Başlatırsan.israil. Haritadan. Temizleriz. 10.Dakika da. Bunlack. Biliyorum.Ondan. Korkuyorsun.Elin kolun bağlanıyor. EĞER. İSRAIL.OLMASAYDI.KESIN.NÜKLEER.SİLAHLAN.İLE. SALDIRIDIN.BUNLAR. BILIYORUZ
 • Murat Murat 9 ay önce
  Ey.Amerika. Savaş. Başlatırsan.Hiç.Şūpe. Yok. Ki.İSRAIL. Haritadan.Silinir.Gõze.Alırmısı.ISRAEL.soft.Target.
 • Can tekCan tek9 ay önce
  O bölgede yapmaya çalıştığınız kahpeliğin farkındayız! Vatanımız bizim anamız korumak için ne gerekiyorsa yapacağız o bölgede size de teröristlerede yer yok Çanakkale gözüyle çıktık bu yola alayınızı silmeden duranın yedi ceddini bilmem ne yapsınlar! Gerekirse ben öleceğim benim çocuğumda ölecek ama size geçit YOK.
 • ismetismet9 ay önce
  türkiyenin ....da bu terör besleyiçilerini Türkiyeye gelmesini kabul ediyorlar.
 • ahmetahmet9 ay önce
  taleb edersin etmesine de, avucunu yalarsin
 • abdoabdo9 ay önce
  DURMAK YOK VURMAYA DEVAM. DURDUĞUMUZ TAKDİRDE BUNLAR PLANLARINDA DEĞİŞİKLİK YAPACAKLAR
 • mtmt9 ay önce
  yuzumuze tamam deyip terore binlerce TIR silahgonderenler, ayni sekilde karsilik gorecekler... dogal olarak
 • Bi KudretBi Kudret9 ay önce
  Biz de Ortadoğu'dan defolunu gündeme getirelim...

Günün Karikatürü

14 Kasım 2018