ABD'den haber geldi! Dolar dakikalar içinde...

ABD'de enflasyonun beklentilerin üzerinde artmasının ardından Dolar/TL 3,81'i aştı.

14 Şubat 2018 Çarşamba 22:10
ABD'den haber geldi! Dolar dakikalar içinde...

ABD'de enflasyon, beklentileri aştı. Analistlerin yıllık bazda yüzde 1,9 oranında beklediği ocak ayı tüketici fiyat endeksi (TÜFE) artışı, yüzde 2,1 oranında gerçekleşti.

Aylık enflasyon ise ocakta yüzde 0,5 oranında artarken, beklentiler yüzde 0,3, önceki veri ise yüzde 0,1 seviyesindeydi.

Ülkede çekirdek TÜFE ocakta, beklentiye paralel olarak aylık yüzde 0,3 yükseliş gösterdi. Beklenti yüzde 0,2 seviyesindeydi. Yıllık artış ise önceki ay olduğu gibi yüzde 1,8 oranında gerçekleşti. 

Perakende satışlar yüzde 0,3 azaldı. Bir önceki ay bu oran yüzde 0,4'tü.

Çalışma Bakanlığı verilerine göre reel saatlik kazançlar yüzde 0,8 arttı. Önceki veri yüzde 0,4'tü.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Şubat 2018 Çarşamba 22:10

YORUM YAZ

 • tuzcutuzcu1 yıl önce
  Dolar ABD de değer kaybetmiş....Bizde ise değer kazanıyor....Bu haberi saklamak lazım.....Habere bak arkadaş tuhaf mı tuhaf....Enterasan mı demek lazım acaba?
 • termin13805979termin138059791 yıl önce
  dışa bağımlılığını azalt... üretimi ,, ihracatını arttır. uluslararası düzeye getir...teknolojiye ağırlık ver iç ve dış piyasada dolar yerine TL kullan... dolar 1000 de olsa etkilenmezsin...
 • metinmetin1 yıl önce
  üstelikte en cok orclari olan ülke abd...karsilik para basan ülke yine abd
 • IkraIkra1 yıl önce
  Dolara bagimliliktan kurtulmak icin ne yapilmasi gerekiyorsa yapilmalidir..ekonomik bagimsizlik elde edilmedigi muddetce yada kuresel bazda dolarin etkisinden siyrilamadigin muddetce sahada kazanilanin hukmu kalmaz..buyuk ulke olamazsin..
 • raufrauf1 yıl önce
  la abd de enflasyon düşer dolar yükselir . enflasyon yükselir yine dolar yükselir ne biçim ekonomileri var anlamadık gitti

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Şubat 2019