ABD'den flaş açıklama: Türkiye'nin bunu yapmasını istemeyiz

ABD Dışişleri Sözcüsü, Çavuşoğlu-Tillerson görüşmesine ilişkin konuştu. Sözcü, 'Türkiye'nin ABD'yle arasına mesafe koymasını istemeyiz' dedi.

12 Ekim 2017 Perşembe 22:40
ABD'den flaş açıklama: Türkiye'nin bunu yapmasını istemeyiz

ABD Dışişleri Sözcüsü Heather Nauert, Türkiye-ABD krizine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Nauert, "Türkiye'nin ABD'yle arasına mesafe koymasını istemeyiz. Beklentimiz tansiyonun düşürülmesi. Türkiye önemli bir NATO müttefiğidir. Tutukluların avukatlarıyla görüştürülmesini bekliyoruz. Verilen sözler yerine getirilmelidir" dedi.

Sözcü ayrıca Çavuşoğlu-Tillerson görüşmesinde Türkiye'de tutuklu bulunan ABD'li rahibin durumu gündeme geldiğini söyledi.

Haber Tarihi: 12 Ekim 2017 Perşembe 22:40
 • TuranTuran4 gün önce
  Bence nato danda cikmaliyiz bunlar turkiyeyi yutma pesinde
 • kartalkartal4 gün önce
  ayhan ergnöz-emett sonuna kadar katılıyorum
 • AYHAN ERGİNÖZ-EMETAYHAN ERGİNÖZ-EMET4 gün önce
  SİYASETİNİZİ ABD OLARAK ETİK YAPIN. MEVZUBAHİS TÜRKİYE CUMHURİYETİ İSE VE BU ÜLKE DE SİZİN MÜTEFİKİNİZSE; ETİKLİK İLKELERİNİZDEN HİÇ BİR AYRINTIYI KAÇIRMAYIN. HUSUMETİNİZİ KIBRIS BEKA SAVAŞIMIZDAN BERİ; ÖTEKİLEŞTİRİP BERİKİLEŞTİRİP, AYRIMLAŞTIRARAK ÜLKEMİZİ KENDİ MENFAT ÇEMBERİ İÇİNDE ERİTİP; DİKTELERİNİZ VE EMRİ VAKİNİZLE NATONUN BU ÜLKESİNİ BÖLGESİNDE VE DÜNYADA NATO ADINA İÇİNE SİZİN ELÇİNİZİN ŞOVLARINIDA ALARAK YANLIZLAŞTIRIP, ÇARESİZ BIRAKTIĞINIZI ZANNEDİYORSUNUZ. SÖMÜRÜ ÜZERİNE DAYALI HEGOMONYANIZA VE İSRAİLE JEOPOLİTİK AÇIDAN MANEVRA KABİLİYETİ SAĞLAMAK; KENDİNİZE DE ENERJİ KORİDORLARI OLUŞTURMAK İÇİN; İSRAİLİN KUKLASI KÜRT DEVLETİ Nİ BİLE GÖZE ALİP; BARZANİ GİBİ AŞİRETCİYİ BİLE KULLANMAYI MÜBAH GÖRDÜNÜZ. KENDİNİZİ MİLLETLERİN GÖZÜNDE NASIL BİR GÜÇ OLARAK SORGULADINIZ MI HİÇ?BEN SÖYLİYEYİM:BÜNYENİZ İÇİNDEKİ ELLİ ADET FEDERAL CUMHURİYETİ, FEDERAL ÇATI ALTINDA TUTMAK İÇİN DÜNYA MİLLETLERİNİ SÖMÜRÜP; GİTTİĞİNİZ YERLERE KAN, GÖZYAŞI VE IZDIRAP GÖTÜRDÜNÜZ AMA BURAYA KADAR. BU BAĞLAMDA BU SİYASİ VE EKONOMİK BAĞLIĞI ARTIK GÖZDEN GEÇİRMENİN ZAMANI GELİP GEÇMİŞTİR..ÇÜNKÜ: BÖLÜNME EŞİĞİNDE OLAN AVRUPA VE ABD NİN GÜÇLER DENGESİNDEKİZAFİYETİ ,SİYASİ MEŞRU ZEMİNLERDEDE SU GÖTÜRMEZ BİR GERÇEKTİR.BU GERÇEKLE SEN KADERİNİ YAZDIN VE YADIRGANMAZ ŞEKİLDE GÖRÜYORSUN. BİZ DE TARİHİ MİSYONU VE GÜCÜMÜZLE BÖLGEMİZDE VE DÜNYA DA KÜRESEL BİR GÜÇ OLMANIN EŞİĞİNİ BİLE GEÇTİK. SİZE GÜLEGÜLE. ARTIK DÜNYAYA ;ZULÜM ACI VE GÖZYAŞI TATTIRAMIYACAKSINIZ.
 • Hasan ŞahinHasan Şahin4 gün önce
  Ne müttefik lik be! Hep sırtımızdan hançerlediler. Korede bizi yalnız bırakıp kaçan müttefik. Kalleşlikleri yeni değil.
 • AYHAN ERGNÖZ-EMETTAYHAN ERGNÖZ-EMETT4 gün önce
  SİYASETİNİZİ ABD OLARAK ETİK YAPIN. MEVZUBAHİS TÜRKİYE CUMHURİYETİ İSE VE BU ÜLKE DE SİZİN MÜTEFİĞİNİZSE; ETİKLİK İLKELERİNİZDEN HİÇ BİR AYRINTIYI KAÇIRMAYIN. HUSUMETİNİZİ KIBRIS BEKA SAVAŞIMIZDAN BERİ; ÖTEKİLEŞTİRİP BERİKİLEŞTİRİP, AYRIMLAŞTIRARAK ÜLKEMİZİ KENDİ MENFAT ÇİZGİNİZ İÇİNDE ERİTİP; DİKTELERİNİZ VE EMRİ VAKİNİZLE NATONUN BU ÜLKESİNİ BÖLGESİNDE VE DÜNYADA NATO ADINA İÇİNE SİZİN ELÇİNİZİN ŞOVLARINIDA ALARAK YANLIZLAŞTIRIP, ÇARESİZ BIRAKTIĞINIZI ZANNEDİYORSUNUZ. SÖMÜRÜ ÜZERİNE DAYALI HEGOMONYANIZA VE İSRAİLE JEOPOLİTİK AÇIDAN MANEVRA KABİLİYETİ SAĞLAMAK; KENDİNİZE DE ENERJİ KORİDORLARI OLUŞTURMAK İÇİN; İSRAİLİN KUKLASI KÜRT DEVLETİ Nİ BİLE GÖZE ALİP; BARZANİ GİBİ AŞİRETCİYİ BİLE KULLANMAYI MÜBAH GÖRDÜNÜZ. KENDİNİZİ MİLLETLERİN GÖZÜNDE NASIL BİR GÜÇ OLARAK SORGULADINIZ MI HİÇ?BEN SÖYLİYEYİM:BÜNYENİZ İÇİNDEKİ ELLİ ADET FEDERAL CUMHURİYETİ, FEDERAL ÇATI ALTINDA TUTMAK İÇİN DÜNYA MİLLETLERİNİ SÖMÜRÜP; GİTTİĞİNİZ YERLERE KAN, GÖZYAŞI VE IZDIRAP GÖTÜRDÜNÜZ AMA BURAYA KADAR. BU BAĞLAMDA BU SİYASİ VE EKONOMİK BAĞLIĞI ARTIK GÖZDEN GEÇİRMENİN ZAMANI GELİP GEÇMİŞTİR..ÇÜNKÜ: BÖLÜNME EŞİĞİNDE OLAN AVRUPA VE ABD NİN GÜÇLER DENGESİNDEKİZAFİYETİ,SİYASİ MEŞRU ZEMİNLERDEDE SU GÖTÜRMEZ BİR GERÇEKTİR.BU GERÇEKLE SEN KADERİNİ YAZDIN VE YADIRGANMAZ ŞEKİLDE GÖRÜYORSUN. BİZ DE TARİHİ MİSYONU VE GÜCÜMÜZLE BÖLGEMİZDE VE DÜNYA DA KÜRESEL BİR GÜÇ OLMANIN EŞİĞİNİ BİLE GEÇTİK. SİZE GÜLEGÜLE.
 • RamazanRamazan4 gün önce
  Amerikanın.Türkiyeye 10 LİRA karı varsa 100lira zararı var
 • alaettin alaettin 4 gün önce
  gavür köle muamelesi yapıyorböyle istiyor yapan yok PAPAZA papaz dedik ustedevereceksin dedik satanyok camb Az zlik sihirb Az zlik bittiamarikaya t az kan yok
 • AlpaslanAlpaslan4 gün önce
  Yokmu içimizde Klasik amerikancı babayiğit!Kameraların karşısında amerikan malı arabasınıbenzin döküp yaksa ..Çok ses getirir
 • KadirKadir4 gün önce
  Ulan adiler hem müttefikiz diyosun hemde en büyük düşmanlığı yapıyor sunuz büyük seytannnn
 • One minute One minute 4 gün önce
  Tabi tabi işinize gelince önemli NATO müttefiği oluyor. Neden? Çünkü yapılacak deha çook PİS İŞ var. Ayrıca mesafeyi koyan siz siniz
Daha fazla yorum göster (1/10)