ABD'den ambargo hazırlığı: Yüzlerce siyasetçi ve iş adamı için...

Gazeteci Nevzat Çiçek, ABD'nin vize yasağının ardından yeni bir hamleye hazırlandığını ve yüzlerce Türk için ülkeye giriş yasağı getireceğini iddia etti.

13 Ekim 2017 Cuma 00:16
ABD'den ambargo hazırlığı: Yüzlerce siyasetçi ve iş adamı için...

CNN Türk'te Hande Fırat'ın sunduğu Gece Görüşü programına katılan gazeteci-yazar Nevzat Çiçek, çok ilginç bir iddiayı dile getirdi.

AMERİKA BİR ADIM DAHA İLERİ GİDİYOR

Çiçek, geçtiğimiz pazar günü Türkiye'den yapılacak vize başvurularını askıya alan ve Türkiye'nin aynı şekilde karşılık vermesinden rahatsız olan ABD hükümetinin, Türkiye'ye karşı yeni bir adım atmaya hazırlandığını söyledi.

ABD, KALABALIK BİR "YASAKLI" LİSTESİ HAZIRLADI

Çiçek, Ankara kulislerinden elde ettiği bilgiye göre, ABD'nin 15 kişi ile başlayıp gittikçe yükselen bir liste hazırladığını ve yüzlerce Türk'ü kara listeye alarak ABD'ye girişlerine yasak getireceğini açıkladı.

LİSTE 283 KİŞİYE ULAŞTI

Bu sayının şu anda 283'e ulaştığını da belirten Çiçek, listede eski bakanların, mevcut siyasetçilerin ve iş adamlarının bulunduğunu söyledi. Çiçek, söz konusu listeyi iş dünyasından bazı isimlere de teyit ettiğini açıkladı.

RUSYA, İRAN VE KUZEY KORE'YE DE UYGULUYOR

ABD, ülkeye giriş yasağı uygulamasını Rusya, İran, Kuzey Kore gibi pek çok ülkenin iş adamları ve siyasetçilerine uzun zamandır uyguluyor. Tutuklama kararı anlamına gelmeyen "ülkeye giriş yasağı", ABD'nin yumuşak ambargo sistemi olarak biliniyor. Bu kişilerin bağlantılı oldukları şirketlere de üstü kapalı olarak yaptırım uygulanıyor.

Kaynak: Haberler

Haber Tarihi: 13 Ekim 2017 Cuma 00:16
 • köylüköylü2 gün önce
  Almazsak alma.
 • hh3 gün önce
  Aynen bizde hiç bir abd liyi almamalıyız NOKTA
 • KanuniKanuni3 gün önce
  17, 25 aralık ta daha güçlüsünü yapmışlardı ama sonuç yine sıfır yine sıfır. Çabalama kaptan ben gidememmmmmmm! Heh heh heeeeeee !
 • Ali Saruhan ÖzdemirAli Saruhan Özdemir3 gün önce
  ABD..TÜM DÜNYADAN YAVAŞ YAVAŞ SOYUTLANIYOR VE KENDİ SONUNA DOĞRU GİDİYOR...AMA FARKINDA DEĞİL.İMPARATORLUKLAR YAPTIKLARI YANLIŞLIKLARIN VE HATALARININ FARKINDA OLSALARDI... ÇÖKMEZLER VE YOK OLMAZLARDI.Saruhanlı
 • MustafaMustafa3 gün önce
  O değil de bir anda ortaya çıkıp ya bu adam akıllıca şeyler söylüyor dediğimiz bir isim olan Nevzat Çiçek'i dün CNNTÜRK'te izledim.Neredeyse John Bass'den hepimiz adına özür dileyecekti. Sayın büyükelçi demeler, maalesefler falan filan. Sınır ötesinden bilgiler vermeler, liste açıklamalar. Hayret ya. Bu isime dikkat edin. bir Evrilme, devrilme. Bakalımsuizanda mı bulunuyoruz yoksa daha önce bulunduğumuz hüsnü zan geçerliliğini koruyor mu?
 • Ömer gencÖmer genc3 gün önce
  Ya Nevzat çiçekçok üzüldün fakindayiz ama ABD ye girişi yasak olan iş adamlarını açıklayın bir anda islam dünyasında ciro patlaması yaşarlar.Korkma rızık ALLAH tan...
 • ihsanihsan4 gün önce
  fetö destekli abd kahpeliğine devam edecek incirlik kapansın nato ile ilişkiler dondurulsun enayimisiniz
 • BEŞERBEŞER4 gün önce
  Bu şeytanlaşmış köpekler ALLAH lafzını duyunca iblisin besmeleden rahatsız olduğu gibi yüzleri kararıyor neşeleri kaçıyor
 • RasimRasim4 gün önce
  ajanlarımız zaten heryere giriyor sorun yok, gerçek iş adamlarıda ayağına getirir
 • kartalkartal4 gün önce
  mfg sana sonu kadar katılıyorum
Daha fazla yorum göster (1/10)