ABD'den alçak tehdit: Türkiye Afrin'i vurursa...

ABD'li komutan Türkiye’nin Afrin'i vurması durumunda, kendilerinin terör örgütü PYD'yi koruyacakları tehdidinde bulundu.

15 Kasım 2017 Çarşamba 07:10
ABD'den alçak tehdit: Türkiye Afrin'i vurursa...

Pentagon'daki basın brifingine Bağdat'tan video konferans yoluyla canlı bağlanan ABD liderliğindeki DEAŞ'a Karşı Uluslararası Koalisyonun Sözcüsü Albay Ryan Dillon, açıkça Türkiye'ye karşı terör örgütü PKK'nın yanında olduklarını söyledi.

"PKK'YI DEAŞ DIŞINDAKİ SALDIRILARDAN DA KORURUZ"

Konferans sırasında basın mensupları Albay Dillon'a, Türk güvenlik güçlerinin Afrin'deki PKK/YPG güçlerini vurduğuna ilişkin iddiaları sordu. Dillon, kendisinde söz konusu iddiaları doğrulayacak bir bilgi olmadığını söyledi. Ancak Dillon, teorik olarak koalisyonun sahadaki ortaklarını DEAŞ dışındaki saldırılara karşı koruma yükümlülüğü olduğunu kaydetti.

"ORTAKLARIMIZI KORUMA SORUMLULUĞUMUZ VAR"

"Koalisyonun Kürtler gibi DEAŞ'a karşı operasyonlara katılmış olan yerel güçleri korumak gibi bir sorumluluğu var mı?" sorusu yöneltilen Dillon "Evet diyebilirim. Bunu daha önce çeşitli vesilerle gösterdik ve kanıtladık. Gerekirse SDG'nin (PKK/PYD) çatısı altındaki herkesi; Araplar, Kürtler, Yezidiler ve Hıristiyanları destekler ve koruruz" dedi.

TÜRKİYE'Yİ VURMAKLA TEHDİT ETTİ

Gazetecilerin ısrarla Türkiye'yi kast ederek "DEAŞ dışındaki odaklardan gelecek saldırılara karşı da korur musunuz?" sorularına yine ısrarla PKK savunuculuğu yaparak cevap veren Dillon "DEAŞ ile mücadele eden tüm ortaklarımızı her kim olursa olsun koruruz" ifadelerini kullandı.

OTOBÜS SKANDALINA KOMİK SAVUNMA

PKK'lı teröristlerin DEAŞ'lı teröristleri ABD'nin himayesinde Rakka'dan kaçırmasıyla ilgili de konuşan Dillon "Biz Rakka bölgesinden çıkarken otobüsleri takip ettik. Eğer DEAŞ savaşçılarının kaçması gibi bir durum söz konusu olsaydı havadan müdahale edecektik. Ancak böyle bir durum olmadı" dedi.

Dillon bu ifadelerle, ABD'nin hem DEAŞ'lı hem de PKK'lı teröristleri koruduğunu ve bu iki terör örgütünü NATO üyesi ve stratejik ortağı Türkiye'ye tercih edeceğini ilan etti.

Haber Tarihi: 15 Kasım 2017 Çarşamba 07:10
 • muratmurat1 gün önce
  şerefsiz terör destekçileri. 40 yaşındayım küçükken de derdik gençken de şimdi de ülkemiz ve etrafındaki tüm terör örgütlerini besleyen amerika koruyan kollayan da yine onlar uyanık ve bir olmalıyız.
 • AlperAlper3 gün önce
  İsrailin orada varlığı,ABD,nin bize vuramaması için bizebir koz,kullanmasını nbilirsen.
 • Muzaffer ÇabukoğluMuzaffer Çabukoğlu3 gün önce
  Millet olarak tek yürek, tek güç olmayız. Farklılıkları, günlük rutin tartışmaları bırakalım, tek yürek olalım, göreceksiniz aslında sanıldığından çok daha fazla güçlüyüz. ABD boşuna gaz veriyor, Barzani seçimlerinden sonra neden sahip çıkamadı? Çünkü gücü yok, şuan ABD en az 3 yıl felç durumda, kendi içlerinde çok farklı gruplar var, aralarından ciddi görüş ve çıkar farkları var. Bu süreyi Türkiye çok iyi kullanmalı.. Er veya geç Siyonist İsrail-ABD belasını bulacak..
 • kara kartalkara kartal3 gün önce
  muavenet muhribini kalleşçe vuran bu haçlı sürüsü kaşınıyor çok da ileri giderseniz obalyozdan beter eden şamarı yersiniz ehlisalibin yüreksiz kefereleri kutul emare ve çanakkaleden daha beter olursunuz kefere dönleri çokileri giderseniz sizler gebermek için çok beklemezsiniz cehennemi çok acilen boylamak istiyorsunuz con ipiçleri eceli it vedemirellerin kullanılmamiadı bitti. veledi zina piçleri
 • turkturk3 gün önce
  TURKIYENIN VURMASI GEREKLI. TR BIR DEVLETTIR VE TEHTIDLERI KULAK ASARSA BOLGEDE GOLE OLUR..
 • şükrü mercanşükrü mercan4 gün önce
  Zaten ABD ile savaşıyoruz yani karşımıza Amerikalı değilde pkk lı çıkmışbölgeyi iyi biliyorlarlojistik destekleride var silahlar sizdenadamlar değişmiş sorun değil PKK lı vuracağımıza AMERİKALIbuyurun er meydanına erseniz ama siz kalleşsiniz. bizim için fark etmez .
 • Ferhat özturan Ferhat özturan 4 gün önce
  yni ne desin adamların paralı askerleri,gel askerimizi vur mu desin.Ha abd nin tutumundan memnun değilsek onunla AYnı NAtoda yer almaz cıkar ve ABd üslerini kapatırız.Yok yapamıyorsak iç politikada GAz almanın alemi yok.Gercekçi olmak lazım.
 • serseriserseri4 gün önce
  Vurun lan yureniz yetiyorsa abd cakalini da. Pkkabd ayni bok ddgilmi. Vurun hepsini cikarin savasi cikalim meydana ya biz topyekun geberip gidelim ya onlar. Bundan sonra dostluk falan yok. Si..... hepsinin alayini. Zaten bunalimdayim memleket icin geberip gideyim bari.
 • hmdhmd4 gün önce
  Önce ıncirlik in kapatılması gündeme gelmeli. ardından afrin e girilmeli.
 • RüstemRüstem4 gün önce
  Afrin yakındır anlaşılan
Daha fazla yorum göster (1/10)

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.11.2017