ABD silahlarının PKK’da işi ne?

Partisinin Meclis grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, terör konusunda ABD'ye tepki gösterdi.

08 Kasım 2017 Çarşamba 12:10
ABD silahlarının PKK’da işi ne?

ÖMER FARUK ŞAHİN- ANKARA Partisinin Meclis grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “ABD, madem terörizmi tehdit görmektedir, Şemdinli’de vatan evlatlarımızı şehit eden canilerin kullandığı silahların ABD menşeli çıkmasını nasıl izah edecektir? ABD,Türkiyedüşmanlarıylaalgülümvergülümiçindedirveçöplüğedoğru gitmektedir" sözleriyle tepki gösterdi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, “Şemdinli’de vatan evlatlarımızı şehit eden canilerin kullandığı silahların ABD menşeli çıkmasını nasıl izah edecektir? PKK’nın elinde ABD yapımı ağır silahların ne işi var?” diye konuştu.

Terör örgütlerinin kullandıkları silahların menşeine ilişkin değerlendirmede bulunan Bahçeli, “ABD, madem terörizmi tehdit görmektedir, 11 Eylül’den bugüne madem terör örgütleriyle savaş halindedir, o halde 2 Kasım günü Hakkari Şemdinli’de, sınırın sıfır noktasında vatan evlatlarımızı şehit eden canilerin kullandığı silahların ABD menşeli çıkmasını nasıl izah edecektir? PKK’nın elinde ABD yapımı ağır silahların ne işi vardır? Mehmetler şehit düşerken bir şey olmuyor da Hans, John, Sam ölürken mi kıyamet kopuyor, o zaman mı insanlık ve insani değerler hatırlanıyor? ABD, Türkiye düşmanlarıyla al gülüm ver gülüm içindedir ve çöplüğe doğru gitmektedir, ata et ite ol vermekle vakit geçirmektedir” ifadelerini dile getirdi.

“ŞEHİTLERİMİZİN HESABI MUTLAKA SORULACAK”

Şehitlerin hesabının mutlaka sorulacağını, Türk devletinin kiralık cellatların, hakkından gelecek yüreğe sahip olduğuna dikkati çeken Bahçeli, “Son bir hafta içinde 80 terörist imha edilmiştir. Kandil’de fotoğraf verip AKP-MHP faşizminden bahseden lider kadrosunun da sonu yakındır, aksini düşünmek akıl ve ahlak iflasıdır. Bu vatanının aşını yiyip, suyunu içen; sonra da dönüp ihanet eden, vatan evlatlarına kast eden azılı katiller, öyle ya da böyle helal kurşunu da mutlaka yiyeceklerdir. Bu vatan, bundan bin yıl önce gerçek sahibini bulmuştur. Tarihi geriye döndürmek istense bile mümkün değildir. Bu iş bitmiş, sayfa kapanmış, perde inmiştir. Bu topraklar Türk vatanıdır, üzerinde yaşayan muazzam beşeri varlık Türk milletidir. Türk milleti, köklerin, kökenlerin, dillerin, mezheplerin üstünde bir maddi ve manevi bağ ile birleşmiştir. Bizi bugüne getiren kökenimiz, doğduğumuz yöre, muhterem anamızın dili, ruhumuzu teslim ettiğimiz yer neresi olursa olsun, bizim adımız Türk milletidir” diye konuştu.

“Patolojik vaka”

Atatürk tam bağımsızlıktır, Cumhuriyettir, cumhurun ta kendisidir.” ifadesini kullanan MHP Genel Başkanı Bahçeli, tarihten husumet çıkarmak için yarışanların, Milli Mücadele yıllarına kara çalmak için fırsat kollayanların on yıllar içinde “patolojik bir vaka” halini aldığını vurguladı. Bahçeli, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk isminden rahatsız olanlar, aslında istiklal düşmanı, istikbal kaçkını oldukları aşikar.” dedi.

Haber Tarihi: 08 Kasım 2017 Çarşamba 12:10

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    13 Aralık 2018