ABD, Rus tankını vurdu

ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyonun Suriye'nin Deyrizor kentinin güneyinde yer alan Tebiye köyü yakınlarında koalisyon askerlerinin de bulunduğu alana ateş açan bir Rus yapımı T-72 tankını vurduğu bildirildi.

13 Şubat 2018 Salı 20:14
ABD, Rus tankını vurdu

AA muhabirine açıklama yapan Birleşik Görev Gücü Doğal Kararlılık Operasyonu sözcüsü Albay Ryan Dillon, "Koalisyon kuvvetleri 10 Şubat'ta nefsi müdafaa amacıyla hareket ederek Tebiye yakınlarında bir T-72 tankını vurdu." ifadelerini kullandı.

Albay Dillon, tankın koordinasyonlu bir şekilde SDG (PYD/PKK paravanı) ve koalisyon güçlerinin bulunduğu konumlara dolaylı atış yaptığını ve koalisyon mevzilerinin tankın menzilinde olduğunu kaydetti.

Dillon, "Koalisyon yetkilileri, birbirimizin kuvvetlerini tehlikeye sokacak yanlış algı ve hesaplamalardan kaçınmak üzere Rus mevkidaşları ile temas sağladı." ifadesini kullandı.

Albay Dillon tankın kime ait olduğuna dair detaylar vermedi.

Haber Tarihi: 13 Şubat 2018 Salı 20:14

YORUM YAZ

 • NezirNezir9 ay önce
  Yo, yo vursun,vursun Rusya birşey demez.Fetöcüler marifetiyle düşürülen uçak ve yine fetöcüler marifetiyle öldürülen Büyükelçi ve suriye topraklarında ve başka yerlerde daha nicelerinin Amerika tarafından yapıldığı bilinmektedir. Onlar vurur ruslar seyreder zaten öyle olmasaydı, rusya dik durabilseydi amerika bu kadar azarmıydı.
 • kafkazkafkaz9 ay önce
  benide bagishlayin ruslar sicdi arkadashlar muhalifler bir kafir pilotunu vuranda 100 lerce sivili bombaladilar abd vurdu ruslar sicdi bunu rularada yazdim sesleri gelmedi
 • Murat Murat 9 ay önce
  Resmen. Rusya. Gol.Atılar.Ruslar.Altında. Kalmaz. Bakalım.Ne. Yapacaklar
 • Mustafa Mustafa 9 ay önce
  ....heleki küresel çetenin medyasından çıkmışsa,hem rusya tırsak abd azına ıçsa sesini çıkarmıyor.
 • abdoabdo9 ay önce
  he yaw he abd rus tankını vurmuş muş muş. it iti ısırmaz

Günün Karikatürü

17 Kasım 2018