ABD rahatsız oldu: Eğer Türkiye bahsedildiği gibi S-400'leri alırsa...

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nauert, "Eğer Türkiye bahsedildiği gibi S-400'leri alırsa bu standartlara uymaz ve bu bizim için kaygı verici bir durum." dedi.

13 Eylül 2017 Çarşamba 09:33
ABD rahatsız oldu: Eğer Türkiye bahsedildiği gibi S-400'leri alırsa...

Rusya ile anlaşan Türkiye'ye ABD'den art arda S-400 uyarıları gelmeye devam ediyor. Pentagon Sözcüsü Johnny Michael'in "endişeliyiz" açıklamasının ardından bir çıkış da, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert'den geldi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Türkiye ve Rusya arasındaki S-400 füze savunma sistemi alımı görüşmelerine ilişkin, "NATO üyesi ülkelerin NATO sistemleriyle uyumlu askeri malzeme kullanmaları önemli." dedi.

Sözcü Nauert, günlük basın toplantısında bir soru üzerine Türkiye ile Rusya arasındaki S-400 savunma sistemi görüşmeleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

"KAYGI VERİCİ BİR DURUM"

Nauert, "NATO üyesi ülkelerin NATO sistemleriyle uyumlu askeri malzeme kullanmaları önemli. Rusya sistemi, eğer Türkiye bahsedildiği gibi S-400'leri alırsa bu standartlara uymaz ve bu bizim için kaygı verici bir durum." diye konuştu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in askeri-teknik iş birliğinden sorumlu danışmanı Vladimir Kojin, TASS haber ajansına verdiği röportajda, Rusya ile Türkiye arasında S-400 füze sistemlerinin sevkiyatına yönelik sözleşmenin imzalandığını ve uygulanmaya hazırlandığını duyurmuştu.

S400 füzeleriyle ilgili bomba Yunanistan ve Ermenistan de

Haber Tarihi: 13 Eylül 2017 Çarşamba 09:33

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü