ABD dronelerle saldırdı: 20 ölü

Afganistan'da ABD'ye ait insansız hava araçlarının gerçekleştirdiği saldırıda 20 kişinin öldüğü bildiriliyor.

13 Ekim 2017 Cuma 16:26
ABD dronelerle saldırdı: 20 ölü

Afganistan'da ABD'ye ait insansız hava araçlarının gerçekleştirdiği saldırıda 20 kişinin öldüğü bildiriliyor.

Bölge kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Afganistan'ın doğusundaki Kunar bölgesinde ABD insansız hava araçları tarafından DEAŞ'e yönelik gerçekleştirildiği iddia edilen hava saldırısında çok sayıda sivil yaşamını yitirdi.

''DEAŞ HEDEF ALINDI'' 

Kunar iline bağlı Savkai ilçesinde düzenlenen ABD hava saldırısıyla ilgili açıklama yapan bölge polisi, saldırıda DEAŞ'in hedef alındığını ve aralarında üst düzey yöneticilerin de olduğu en az 20 DEAŞ'linin saldırıda öldürüldüğünü ifade etti. 

''SİVİLLER HEDEF ALINDI'' 

Kabil hükümeti güçlerine bağlı kaynakların hava saldırısında 20 DEAŞ'linin öldürüldüğünü açıklamasından sonra bir açıklama da Kabil Hükümeti Kunar Milletvekili Şahzade Şahid'ten geldi. Şahit, düzenlenen saldırıda çok sayıda sivilin yaşamını yitirdiğini belirtti.

Afganistan işgalinin başladığı ilk dönemlerden bu yana ABD'nin ülkede düzenlediği hava saldırılarında çok fazla sivil yaşamını yitirdi. ABD'nin özellikle son birkaç yıldır ülkede düzenlediği insansız hava araçları saldırıları sebebiyle yaşanan sivil ölümlerinde artış görülüyor.

Haber Tarihi: 13 Ekim 2017 Cuma 16:26

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü