ABD Başkanı Donad Trump'a bir darbe de Maryland eyaletinden

Hawaii eyaletinden sonra Maryland eyaleti de ABD Başkanı Donald Trump’ın revize edilmiş seyahat ve mülteci yerleşimi düzenlemesinin hayata geçmesini geçici olarak durdurma kararı aldı.

16 Mart 2017 Perşembe 16:38
ABD Başkanı Donad Trump'a bir darbe de Maryland eyaletinden

ABD Başkanı Donald Trump'ın revize edilmiş seyahat ve mülteci yerleşimi düzenlemesine bir darbe de Maryland eyaletinden geldi.

İran, Suriye, Somali, Sudan, Yemen ve Libya'dan 90 gün süreyle ABD'ye girişlerin engellenmesini ve 4 ay süreyle mülteci yerleştirme programının askıya alınmasını öngören yeni kararnamenin bazı kısımları, Maryland'deki bir federal hakim tarafından geçici olarak bloke edildi.

Bu karardan saatler önce de, eski Başkan Barack Obama'nın atadığı Hawaii federal yargıcı Derrick Watson, yeni kararnamenin hayata geçmesine kısa bir süre kala, düzenlemeyi ülke çapında geçici süreyle askıya almıştı.

Trump, karara Tennessee'de düzenlediği miting esnasında tepki göstermişti.

Haber Tarihi: 16 Mart 2017 Perşembe 16:38
 • aliali10 ay önce
  Abd nin başkanın uygulamaları mahkemelerce red edilyor abd başkanı mahkemelere karşı susyor ama türkiyede siyasileimiz mahkeme onların dilediği gibi hüküm etmezse mahkemeye karşı Demec verirler ve mahkemenin kararini kabul etmezler abd ile Türkiye arasinda fark büyüktür. demokrasi insan hakları hukuk devleti sozde çok söylenir ama gerçekler hiç görünmüyor.
 • HasanHasan10 ay önce
  Mahkeme kararı neden darbe oluyormuş? Gazeteniz altı islam ülkesine uygulanan bu kararı tasvip mi ediyor yoksa? Keşke bizim anayasa değişiklik teklifimizde de yargı bu derece güçlü olsaydı.
 • Dursun yilmazDursun yilmaz10 ay önce
  Yahudi oyunu bitmez asla
 • Turkiyem için EVET EVET EVET Turkiyem için EVET EVET EVET 10 ay önce
  Bu tır... tam keferedir oyle boyle degil

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 21.01.2018