AB, Türkiye'yi açık açık tehdit etti!

AB'nin Genişlemeden Sorumlu Komiseri Johannes Hahn, Türkiye'nin AB'den giderek uzaklaştığını ve üyeliğinin gerçek dışı söyledi. Hahn Türkiye'yi tehdit ederek Ankara ile sürdürülen üyelik müzakerelerine son verilmesini görüşmelerinin ihtimal dâhilinde olduğunu söyledi.

21 Mart 2017 Salı 11:03
AB, Türkiye'yi açık açık tehdit etti!

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Komiseri Johannes Hahn, Türkiye'nin AB üyeliğinin "giderek gerçek dışı" olmaya başladığını söyledi. Hahn Alman basınına verdiği demeçte, "Türkiye'nin uzun zamandır AB'den uzaklaşmakta olduğunu" belirtti ve "Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın otoriter tutumu ve Anayasa'yı değiştirerek başkanlık sistemine geçme planları AB'ye sırt çevirmektir” dedi.

AB Komisyonu üyesi Hahn, AB ülkelerinin yakında Ankara ile sürdürülen üyelik müzakerelerine son verilmesini görüşmelerinin ihtimal dâhilinde olduğunu belirtti. Hahn, Aralık ayında üyelik görüşmelerinin sürdürülmesi yönünde karar aldıklarını, ancak güncel gelişmelerin ışığında yeniden durum değerlendirmesi yapabileceklerini dile getirdi. Hahn, Türk siyasilerinin Nazi yöntemi benzetmelerini sert bir dille yanıtladı.

Türk vatandaşlarına AB ülkelerinde vize muafiyeti uygulanmasının düşünülemeyeceğini belirten Hahn, Türkiye'nin terör ile mücadele yasasını değiştirmeyi ve muhalefetle iktidarı eleştirenleri takibata uğratmamayı reddettiği sürece vize muafiyeti olmayacağını sözlerine ekledi.

Haber Tarihi: 21 Mart 2017 Salı 11:03

YORUM YAZ

 • AbdullahAbdullah1 yıl önce
  Ya inşallah çifte vatandaşlığı iptal ederler. Biraz da nazi, faşist filan diyelim bunlara. Çifte vatandaşlık iptal olmalı mutlaka.
 • tuncaytuncay1 yıl önce
  şeref yoksunu avrupa terör bizde olsun ortadoğuyu karıştır silah sat bir sürü mülteciye biz bakalım sonra bize demokrasi insanlık dersi ver siz ne anlarsınız insanlıktan avrupanız batsın biz zaten haçlı kulübüne girmek istemiyoruz yaşlı nüfusunuza bakıcımı arıyorsunuz.bizi bize bırakın yeter.çirkin emelleriniz var türkiye ayağa kalkmasın güçlü olmasın 60 yıldır oyala zaten almayacaksın bulursun bir mazeret.REİS 16 NİSANDAN SONRA İNŞALLAH AÇIKLAYACAK BİZ SİZİ İSTEMİYORUZ DİYECEK.TABİ OZAMANA KADAR YOK OLMAZİSENİZ.
 • AKINCIAKINCI1 yıl önce
  Odevirgeçti hans AVRUPASİZİNOLSUNDÜNYA BİZE YETER...
 • FarukFaruk1 yıl önce
  Haysiyetsiz , namussuz , insanlığını yitirmiş hayvan sürülerinin parçası zaaten olmak istemez aziz şanlı Milletim ve Devletim.Medeniyet dedikleri canavar avrupa elbet dönüp bu kapıya bakacaksın.
 • NERONERO1 yıl önce
  1960 dan beri beklet simdi uzak oldugunu söyle ne zaman yakındı acaba ve ayrıca sızın birliğinize tüküreyım kendinizi bıbok sanıyorsunuz bızım ülkemız sizde olsane yapardınız acaba
 • BAYBURTLUBAYBURTLU1 yıl önce
  Zaten bizi Avrupa birliğine alacağınız yoktuki... Şu saatten sonrada bizimde pek bir hevesimiz kalmadı size girmeye zaten kısa süre içinde dağılacaksınız tek tutanağınız türkiye olacak.. yinede diyonuzya AB ye türkleri almayacağız.. türklerde bir laf vardır.. çokta tınnn.
 • Mehmet TanriverdiMehmet Tanriverdi1 yıl önce
  Siz hala anlamadinizmi.EU ya girmek isteyen kim.
 • hedef 2071hedef 20711 yıl önce
  Ey Avrupa; siz bizleri bırakında kendi geleceğinize bakın. Size bundan sonra kötü bir gelecekten başka bir şey yok. Size TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ'nin neler yapabileceğini göstereceğiz. Ve siz bize karşılık bile veremeyeceksiniz. Bu günlerinizi çok arayacaksınız. Ama buna fırsat vermeyeceğiz. Blöflerinizi yutmayacağız. Çok pişman olacaksınız çok. Kararımız net oyumuz EVET.
 • Ahmet AliAhmet Ali1 yıl önce
  90 yıldır Türkiye elinizde oyuncak idi. Kedinin fare ile oynadığı gibi oynadınız. Artık oyuncak olmayan bir ülke ve lider var karşınızda. Daha anlamadınız mı ey AB.?
 • çaplı çaplı 1 yıl önce
  nazizmi kim icat etti kim uyguladı altı milyon yahudiyi kim katletti ,elli milyon insanın ölmesine kim neden oldu ,almanlar tabi. şu yahudi milleti bu almanlardan ne zaman intikamlarını alacaklar ,çok merak ediyorum ...bize yapılsaydı avrupayı başlarına yıkardık ... türkler katliam ve asimilasyona karşıdır ...türke ya dostsundur yada düşman .ortası yoktur ...
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018