'84'ü söyleyemem 85'in heyecanı kaçar'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP grup toplantısında konuştu.

10 Ekim 2017 Salı 12:41
'84'ü söyleyemem 85'in heyecanı kaçar'

Bahçeli bugün TBMM'de MHP Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmasında, "Tarihe sırt dönmek bizim harcımız değildir. Mustafa Kemal, Misak-ı Milli'yi Türk milletinin anayasası olarak ilan etmiştir. Misak-ı Milli kuruluş senedidir. Misak-ı Milli, Türk milletinin yeminidir. Varlığının ucu açık sınır alanıdır. Bu yemin yaşatılmalıdır. Bugünden 84'ü söylemeyeyim çünkü 85'in heyecanı kalmayacak" dedi.

Bahçeli'nin diğer açıklamaları şöyle:

'MHP BİTİYOR' DİYENLER AĞIZLARININ PAYINI ALDI'

'MHP bitti, MHP eriyor' diyorlardı. Yüzsüzce konuşuyorlardı. 'MHP bitiyor, baraj altına gidiyor' diyenler ağızlarının payını aldı. Sessizliğe büründü. Bahtiyarız ki milletimiz gerçekleri görmüştür. Aziz dava arkadaşlarım oynana oyunların tüm aktörleriyle görmüştür.

'VARSIN ÇILDIRSINLAR, BETER OLSUNLAR'

Biz Kerkük, Musul, Türkmeneli dedikçe sinir krizi geçiriyorlar. Varsın çıldırsınlar, beter olsunlar.

'BRÜKSEL'DE AVRUPALI, WASHINGTON'DA ABD'Lİ OLMADIK, ERİVAN'DA ERMENİ, ERBİL'DE PEŞMERGE HİÇ OLMADIK'

Türkmeneli şeref konumuzdur. Talan ve yağmasına izin verilmeyecektir. Türkiye vatanımız, Türkmeneli davamızdır. Brüksel'de Avrupalı, Washington'da ABD'li olmadık. Erivan'da Ermeni, Erbil'de peşmerge hiç olmadık. Türk milletinin son kalesiyiz.Ülkücülere başıbozuk diyen, devlet dışı görev tanımı mı olur diye yazıp çizen güruhu biz iyi tanıyoruz.

'DÜNYA GAZETESİNDE KÖŞE SAHİBİ OLAN BİLDİK BİR AKADEMİSYEN DE BU KOROYA KATILMIŞTIR'

Ülkücü katilleri yine iş başındalar. Dünya gazetesinde köşe sahibi olan bildik bir akademisyen de bu koroya katılmıştır. Yel değirmenine karşı Don Kişot'luk yapıyorlar.
Biz Irak'ın toprak bütünlüğüne saygılıyız diyoruz anlamıyorlar. Bize Kerkük'ü Musul'u konuştuk diye kara çalmaya çalışanlar ne anlatıyorlar.

'ABD'NİN KRİPTO ELEMANLARI İSELER, SÖYLESİNLER BİLELİM'

Bunlar güya Atatürkçü, güya tam bağımsızlık savunucusu. Bunlar ki gavura dost, Türk'e düşmanlıkta eşikleri aşan, sınırları zorlayan çürük yumurtalardır. Bir zamanlar Lenin'e gönül vermiş, sonra Mao'nun peşine takılmış, işler sarpa sarınca Atatürk'e sarılmış. ABD'nin kripto elemanları iseler, söylesinler bilelim. Türk düşmanlarına köle olmuşlarsa yardım dilesinler, biz ettik siz etmeyin desinler gereğini yapalım. Ne dediğimizi bal gidi anlıyorlar. Sindiremiyorlar.

‘BİZE NE İŞİNİZ VAR KERKÜK'TE DİYORLAR AMA ABD'YE DÖNÜP DİYEMİYORLAR'

Bize ne işiniz var Kerkük'te diyorlar ama ABD'ye dönüp diyemiyorlar. Diyecek takatleri, inançları, ahlakları yoktur. Irak ve Suriye dağılırsa biz bu alt üst oluşa seyirci kalamayız. Dışarıdan kalamayız. Misak-ı Milli'nin mirası hakkımız olduğu kadar ecdadımızın bize bıraktığı görevdir. Kerkük'ü, Musul'u, Batı Trakya'yı, Kıbrıs'ı sonsuza kadar aklımızdan çıkarmayacağız.

'İDLİB OPERASYONU KOLAY OLMAYACAK ZAMAN ALACAKTIR'

İdlib'e operasyon başlamıştır. Anlaşıldığı üzere İdlib'in içini Türkiye çevresini de Rusya kontrol altına alacaktır. İdlib bölgesi farklı terör örgütlerinin bir araya gelerek oluşturduğu Heyet Tahrir Şam'ın kontrolündedir. Konu sadece Özgür Suriye Ordusu unsurları ile halledilecek seviyede değildir. Güney sınırlarımız boyunca sahneye koyulan ihanet kampanyası kaynağında mahvedilmelidir. İdlib'de geri duramayız. Bölgemizde servisi yapılan Bizans entrikalarına Türkiye milli gücüyle karşı durmalıdır. İdlib operasyonu kolay olmayacak zaman alacaktır. Akıllı davranmak lazımdır.

‘YA HADDİNİZİ BİLİN YA DA YANKİLİĞİNİZİ GİDİN KENDİ TOPRAKLARINIZDA YAPIN'

ABD uzaklardan gelip operasyon yapacak, Türkiye yanı başındakilere tepki verince yanlış kabul edilecek. Ya haddinizi bilin ya da Yankiliğiniz igidin kendi topraklarınızda yapın.

ABD'YE: HANİ DOSTTUK, DEĞİŞEN NE OLDU, KİMİN DAMARINA BASILDI?'

ABD konsolosluğunda çalışan bir şahsın, bir süre önce tutuklanmasından sonra büyükelçilik skandal bir karara imza atmıştır. 8 Ekim'den itibaren göçmen olmayan vize işlemleri askıya alınmıştır. Anında misilleme yapılmıştır. ABD neyi amaçlamaktadır. Kısa zamanda değişen ne oldu? ABD'nin 241 yıllık bir mazisi vardır, Türkiye'nin binlerce yıllık. Biz sınırları vize ile aşmadık. Hangi geceyi gördük de sabahına ulaşmadık. Hani dosttuk hani iki ülke hiç olmadığı kadar yakındı. Kısa zaman içinde değişen ne oldu kimin damarına basıldı? Bu hezeyanın, akıl tutulması anlamına gelen kararın iki ülkenin arasındaki uçurumu derinleştirmekten başka işlevi olmayacaktır. ABD'nin yanlıştan dönmesi yangına körükle gitmekten kaçınması ümit ve temennimdir. ABD'nin vize ile değil insanlığın değerleriyle mazlumların dertleriyle ilgilenmesi ve bir müttefikini kaybetmemesi tavsiyemizdir.

KIZILDERİLİ ATASÖZÜ İLE TEPKİ

Bir Kızılderili sözünde aynen şöyle denir: 'Dur, dinle! Hep konuşursan hiçbir şey duyamazsın.'

Haber Tarihi: 10 Ekim 2017 Salı 12:41

YORUM YAZ

  • Solo Türk Solo Türk 4 ay önce
    81 Musul 82 Kerkük 83 Bağdat 84 Şam Türkmen beyi Oğuz'un yiğit evladı tüm Türkiye yanı başında kükreki tüm dünya diz çöksün Türk'ün azemeti karşısında

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 20.02.2018