5 yıldızlı yetim köyü

İnsanlığın inşası için kurulan Suriyeli savaş mağdurlarının yeni yaşam merkezi, ensar şehri Hatay’da hizmete girdi. İHH’nın, Katarlı yardım kuruluşu RAF ile birlikte savaş mağduru yetim çocuklar için inşa ettiği yaşam merkezi, dün yapılan törenle kapılarını açtı.

19 Mayıs 2017 Cuma 07:17
5 yıldızlı yetim köyü

FARUK ARSLAN / HATAY - Yapmış olduğu insani faaliyetlerle Türkiye’nin yüz akı yardım kuruluşlarından biri haline gelen İHH İnsani Yardım Vakfı yine örnek bir projeye imza attı. İHH’nın, Katarlı yardım kuruluşu RAF ile birlikte savaş mağduru yetim çocuklar için inşa ettiği yaşam merkezi, dün yapılan törenle Hatay’da hizmete girdi. Savaşın yetim bıraktığı çocukların barınacağı ‘Yetim Köyü’nün açılışına İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, RAF Başkanı Dr. Ayed el-Kahtani, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Hüda Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, BBP Genel Başkan Yardımcısı Bayram Babacan, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Başbakanlık Başdanışnanı Ömer Faruk Korkmaz, Reyhanlı Kaymakamı Tuncay Dursun ile Türkiye, Katar ve Suriye’den birçok davetli katıldı.

SURİYELİ YETİMLERİN YÜZÜ GÜLECEK

Yaşam Merkezi hakkında Akit’e bilgi veren İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, “90 bin kişilik nüfusuyla 120 bin Suriyeli muhacire ensarlık yapan Reyhanlı ilçemizde yetim çocuklar için inşa ettiğimiz yaşam merkezi 100 dönüm arazi üzerine kurulu. Katarlı yardım kuruluşu RAF ile birlikte hayata geçirdiğimiz çocuk yaşam merkezinde, savaşın yetim bıraktığı Suriyeli miniklerin barınma, eğitim, sağlık, gıda, giyim gibi her türlü ihtiyaçları ev ortamında karşılanacak. Savaş mağduru çocuklar Yetim Köyü'nde hem bedeni hem de ruhi yönden sağlıklı ve donanımlı bir şekilde yetiştirilecek. Reyhanlı'da hayata geçirdiğimiz ve dünyaya örnek olacak yaşam alanı, savaş ortamında büyük travmalar yaşayan çocukların normal hayata dönmesinin sağlanmasını hedefliyoruz. Sağlıklı ve huzurlu bir yaşamın yanı sıra yetim çocuklarımız, özgüvenlerini kazanabilecekleri ve merhamet duygularını pekiştirecekleri hayvan ve ağaç yetiştirecekler. Suriyeli yavrularımız burada misyonerlik faaliyetlerinden de korunmuş olacaklar.” dedi.

FİZİKİ İMKANLARIYLA GÖZ DOLDURUYOR

98 bin 237 metrekarelik alan üzerine kurulu RAF-İHH Çocuk Yaşam Merkezi'nde cami, ev, ilkokul, ortaokul, klinik, terapi merkezi, yemekhane, çamaşırhane, market, kuaför, oyun ve spor alanı, sosyal tesis, piknik alanları, misafirhane ve otopark yer alıyor.

Avrupa, Reyhanlı’ya bakıp insanlık görsün

Haber Tarihi: 19 Mayıs 2017 Cuma 07:17

YORUM YAZ

 • CELİL YAĞMUROĞLUCELİL YAĞMUROĞLU11 ay önce
  Allaha şükürler olsun bunda yaptık Osmanlının nesli devam ediyor umarım bu yetim çocuklar ümmetin nesli gibi yetiştirilecekler Türkiye'nin bunlara çok ihtiyacı vardır İHHA,yı canı gönülden kutlarım.Allah yardımcıları olsun.
 • 5427644449542764444911 ay önce
  fetoş puşt,undan sonra bu yardım kuruluşlarına şüphe ile bakıyorum
 • MustafaMustafa11 ay önce
  Allah hayirli islerde basarilarimizi artirsin muslumanlara birlik ruhu versin ne guzel haber
 • emirhan emiremirhan emir11 ay önce
  SURIYELI YETIMLER OYLEMI!! PEKIII TURK YETIMLER NE OLACAK ONLARA IKI YILDIZLI KOY BILE YOK BUMU ADALET?TABIKI KIMSE YETIM KALMASIN AMA NEDIR BU SURIYELI SEVDASI NEDIR
 • MilliMilli11 ay önce
  Bana sordununuzmu gittiniz / yaptiniz ?

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü