THY - Baltık

5 yıl önce evinin bahçesine dikmişti, şimdi görenleri şoke etti

Denizli'nin Buldan İlçesindeki bir apartmanın bahçesindeki armut ağacının Haziranın ardından Ekim ayı ortasında da meyve vermesi görenleri şaşırttı.

20 Ekim 2016 Perşembe 03:13
5 yıl önce evinin bahçesine dikmişti, şimdi görenleri şoke etti

Armut fidanını 5 yıl önce apartmanın bahçesine diktiklerini belirten Tuncay Okta, "Gök sulu cinsi armut fidanıydı. herhangi bir aşılamada yapmadık. Ağaç Haziran ayında meyve verdi. Toplayıp, apartman sakinleri olarak yedik. Ancak ağacın Ekim ayında tekrar meyve verdiğini görünce şaşırdık" dedi.

Buldan İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Özgür Akkan, "Öncelikle ağaçta aşı var mı yok mu ona baktık. Çünkü eğer aşı yapılmışsa bu mevsime meyvesi kalan armut olabiliyor. Ancak ağaca aşı yapılmamış. Bu olsa olsa havaların sıcak gitmesi nedeniyle yaşanan bir durum olur. Bu zaman zaman yaşanabilen bir olay. Son iki yıldır sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor" dedi. Akkan, ağaçtaki sonradan oluşan bu meyvelerin tam olgunlaşarak yenebilir hale gelme şansının çok fazla olmadığını da kaydetti.

Haber Tarihi: 20 Ekim 2016 Perşembe 03:13

YORUM YAZ

  • meveddetmeveddet1 yıl önce
    buzlama ne içindir, Allah akıl fikir versin:))))))))
  • Onder berkOnder berk1 yıl önce
    Kardes tabiki oyle olur sen apartman sakinleriyle paylasarak yersen ALLAH CELLE CELALUHU DE yerini daha iyisiyle doldurur
  • AnkaraAnkara1 yıl önce
    bir buzlama daha

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü