"5 koyun ver, kaybeder"

TÜGEF Gelecek İçin Evet Diyor programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hedefinde, aklı başbakanlıkta kalan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu vardı. “Başbakan değil, sadece Cumhurbaşkanı olacak” diyen Erdoğan, “Bunlar milletten korkuyor. Bu zata 5 koyun verin kaybeder gelir” diye konuştu.

08 Mart 2017 Çarşamba 06:23
"5 koyun ver, kaybeder"

ANKARA - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “15 Temmuz’da tankla, topla, helikopterlerden yağan bütün o mermilerle, silahlarla yapamadıklarını ekonomiyle, siyasi ve sosyal kaoslarla gerçekleştirmek isteyenlere fırsat vermemek için 16 Nisan’da oylanacak anayasa değişikliğini hazırladık” dedi.

Erdoğan, Ankara Arena Spor Salonu’nda Türkiye Gençlik Kulübü Federasyonu’nca (TÜGEF) düzenlenen, “TÜGEF Gelecek İçin Evet Diyor Programı”ndaki konuşmasına “Sizlerin şahsında Türkiye’nin bütün gençlerini selamlıyorum. 18-25 yaş arasında olup da 16 Nisan’dan sonra seçilme hakkı elde edecek gençleri ayrıca selamlıyorum” sözleriyle başladı.

GENÇLERE TEŞEKKÜR ETTİ

TÜGEF Başkanı Osman Gökçek’in, 15 Temmuz gecesi ilk direniş meşalesini yakanlardan biri olduğunu belirten Erdoğan, 15 Temmuz akşamı saat 24.00 civarında televizyondan gençleri ve milleti, darbecilere karşı direnmeye çağıran Gökçek ve şahsında ve tüm Ankara gençliğine dik duruşları ve kararlılıkları için teşekkürlerini iletti. Erdoğan, TÜGEF’in 2015 yılındaki toplantısında “Bu gençlik tarih yazacak” sözlerini hatırlatarak, bu gençliğin 15 Temmuz’da tarih yazdığını belirtti.

Erdoğan, konuşmasında, şair Arif Nihat Asya’nın “Fetih Marşı” isimli şiirinden, “Delikanlım, işaret aldığın gün atandan. Yürüyeceksin, millet yürüyecek arkandan. Sana selam getirdim Ulubatlı Hasan’dan. Sen ki burçlara bayrak olacak kumaştasın, Fatih’in İstanbul’u fethettiği yaştasın” dizelerini okudu.

BUNLAR MİLLETTEN KORKUYOR

“Bu topraklar üzerinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden başka bir devlet olabilir mi? Dar ederiz, dar. Tendürek’te yakalar vururuz, Cudi’de yakalar vururuz, Bestler Deresi’nde yakalar vururuz, Kandil’de yakalar vururuz” diyen Cumhurbaşkanı, 16 Nisan’da yeni bir sürecin başlayacağını ifade ederek şunları söyledi: “Bunlar biliyorsunuz, sandığı bulup oy kullanmayı bile beceremediler. Kağıthane’ye gideceği yerde Kağıttepe’yi aradı. Bunları gördük. 80 milyonun yarısından fazlasının desteğini alabilmesi elbette hayaldir. Her zaman söylüyorum, bunlar cumhurbaşkanlığı sisteminden korkmuyor, bunlar, milletten korkuyor.”

5 KOYUN VERSEN KAYBEDER 

“Hayır’ın gerekçesini anlatırken ne diyor ana muhalefetin başındaki zat, ‘Cumhurbaşkanı başka bir partinin, başbakan başka bir partinin genel başkanı olunca, asıl kavga orada çıkacak’ diyor. Ya burada artık başbakan olmayacak ki... Başbakan değil, sadece cumhurbaşkanı olacak. Başkası yok. Burada başbakan yok. O iş kapanıyor artık. Ya bunu dahi öğrenememiş. Bu zata 5 tane koyun verin, 5 tane keçi verin kaybeder gelir.”

SİSTEM NİÇİN DEĞİŞİYOR

“Biz bugüne kadar kendi yapamadıklarımız için değil, ülkemize yaptırılamayanlar için yönetim sistemini değiştiriyoruz” diyen Erdoğan, “Siyaseti, milletin taleplerinin, beklentilerinin, ihtiyaçlarının karşılandığı bir mecra olmaktan çıkartanların önünü kesmek için yönetim sistemini değiştiriyoruz. Meclis’i hükümet icraatlarını tıkama vasıtası haline getirmek isteyenlere meydanı bırakmamak için yönetim sistemini değiştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, cuma günü Rusya'ya gidecek 

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Rusya Üst Düzey İşbirliği Konseyinin (ÜDİK) 6'ncı toplantısına katılmak için 10 Mart Cuma günü Moskova'ya gidecek.

Toplantıda, Türkiye ve Rusya arasındaki ikili ilişkilerin tüm yönleriyle kapsamlı şekilde ele alınması, ayrıca başta Suriye olmak üzere iki ülkeyi ilgilendiren bölgesel ve uluslararası sorunlar hakkında görüş alışverişinde bulunulması da öngörülüyor.

 


Yeni Akit Gazetesi
Haber Tarihi: 08 Mart 2017 Çarşamba 06:23

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü