36 kişilik hücre deşifre edildi

FETÖ’nün Hava Kuvvetleri sözleşmeli subay mahrem yapılanmasının Türkiye imamı Birol K.’nin bağlantılı olduğu 36 kişilik hücre deşifre edildi.

13 Kasım 2017 Pazartesi 11:53
36 kişilik hücre deşifre edildi

36 kişiden 29’u hakkında Ankara, İzmir, Konya, Afyon, Denizli gibi illerde soruşturma yürütülüyor. Firari 7 kişi hakkında ise yakalama kararı çıkarıldı.

İstanbul’da yakalanan FETÖ’nün Hava Kuvvetleri sözleşmeli subay mahrem yapılanmasının ''Türkiye imamı'' Birol K.’nin bağlantılı olduğu 36 kişilik hücre deşifre edildi. Söz konusu hücrede muvazzaf askerlerin de bulunduğu belirtildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında geçtiğimiz günlerde İstanbul’da yakalanan “Sami” kod adlı Birol K. ile Ankara’da yakalanan yardımcısı Gürdal T.’nin emniyetteki sorguları devam ederken, soruşturmayla ilgili önemli ayrıntılara ulaşıldı.

Yapılan soruşturmayla, emniyet sorgusunda itirafçı olan Birol K.’nin başında bulunduğu hücrede görev alan FETÖ üyeleri tespit edildi. Buna göre K. ile yardımcısı Gürdal T. ile bağlantılı 36 kişilik “mahrem hücre” şeması çıkarıldı. Söz konusu 36 şüpheliden 29’u hakkında Ankara, İzmir, Konya, Afyon, Denizli gibi illerde soruşturma ve kovuşturma yürütülüyor. Firari konumda olan 7’si hakkında ise yakalama kararı bulunduğu öğrenildi. Hakkında yakalama kararı bulunanların arasında “müdür yardımcısı” düzeyinde 2 mahrem imam da bulunuyor.

Haber Tarihi: 13 Kasım 2017 Pazartesi 11:53

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    14 Aralık 2018