Yeni Akit - M&S Asistans

16 yıl boyunca gözündekini farkedemedi!

Bel ağrısı için gitti 16 yıl sonra gerceği öğrendi.Aydın'da oto tamircisi Mehmet Acar, 16 yıl boyunca haberi olmadan gözüne saplanan 2 santimetre uzunluğundaki sac parçasıyla yaşadı.

20 Mayıs 2017 Cumartesi 15:48
16 yıl boyunca gözündekini farkedemedi!

Bel ağrısı nedeniyle MR çekilirken cihazın alarm vermesi üzerine göz doktoruna kontrole giden Mehmet Acar, gerçeği öğrendi.

Aydın'da yaşayan oto tamircisi Mehmet Acar'ın gözüne 2001 yılında araçtan kopan bir sac parçası girdi. Hemen sağlık ocağına giden Mehmet Acar'ın gözündeki sac parçası çıkartıldı.

MR'DAYKEN ELEKTRİK ÇARPTI ZANNETTİ

2016 yılında bel ağrısı rahatsızlığı nedeniyle İzmir'deki bir merkezde MR cihazına giren Mehmet Acar'ın başı aniden yana doğru döndü. Telaşa kapılan ve teknisyene seslenen Mehmet Acar, yaşadıklarını şöyle anlattı: "MR cihazı çalıştığında kafam sağa doğru aniden döndü. Ben elektrik çarptı zannettim. Teknisyene seslenip 'Beni elektrik çarptı' dedim.

Teknisyen, 'Olmaz öyle şey' diyerek cihazı tekrar çalıştırdı. Başım yine acı içerisinde sağa doğru istemsiz bir şekilde döndü. Teknisyene yeniden seslendim. Yaşadıklarımı anlatınca teknisyen, 'Vücutta metal bir cisim var, MR metalleri mıknatıs gibi çeker. Sen bir göz doktoruna görün' dedi. Ben de MR çekilmeden merkezden ayrıldım."

DİKLEMESİNE GİRDİĞİ İÇİN GÖZE ZARAR VERMEMİŞ

Kontrol için Özel Aydın Göz Hastanesi'ne giden Mehmet Acar, Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Harika Çevikel tarafından muayene edildi. Çekilen filmlerin ardından Mehmet Acar'ın gözünün kenarında bir metal tespit ettiklerini belirten Dr. Harika Çevikel şunları söyledi:

"Hastamıza atölyede çalışırken gözünün kenarına iki yabancı cisim kaçmış. Biri çıkartılmış, hasta diğer cisimle 16 yıl yaşamış. Yaptığımız incelemede hastamızın göz kenarında, cildin altında metal olduğunu fark ettim. Ameliyatla metali çıkarttık. Parça iki santimetre uzunluğundaydı. Bu kadar büyük bir parçanın 16 yıl kaldığını görünce ben de şaşırdım. Diklemesine girdiği için göze zarar vermemiş."

Haber Tarihi: 20 Mayıs 2017 Cumartesi 15:48

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü