Metro İstanbul

15 Temmuz Şehitler Köprüsü davasında ilk karar çıktı

Darbe girişimi gecesi, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde 34 kişinin şehit olduğu olaylara ilişkin davada ilk karar çıktı.

13 Ekim 2017 Cuma 16:54
15 Temmuz Şehitler Köprüsü davasında ilk karar çıktı

Darbe girişimi sırasında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde 34 kişinin şehit olduğu olaylara ilişkin 135'i tutuklu, 143 darbeci asker hakkında açılan davada mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde 34 kişinin şehit olduğu olaylara ilişkin 135'i tutuklu, 143 darbeci asker hakkında açılan davanın 5. duruşması sona erdi. Silivri Ceza İnfaz Kurumları Kampusü'nün karşısında bulunan binada 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmanın öğlenden sonraki oturumunda ifade veren tutuklu sanık er Faruk Gençel de diğer erler gibi kendisinin de masum olduğunu, darbe girişiminden haberi olmadığı söyledi. Söz alan diğer sanık Fatih Alp de aylardır suçsuz yere cezaevinde tutuklu olduğunu, vatani görevini yapmak için askere geldiğini, kendisinin ve er olan arkadaşlarının kimseye zarar vermediğini görüntülerde de bu durumun ortaya çıkacağını söyledi.

TUTUKLULUK HALLERİNİN DEVAMINA KARAR VERİLDİ

9 Ekim Pazartesi günü başlayan davada bugün ile birlikte toplam 25 tutuklu sanığın ifadesi tamamlanmış oldu. Duruşmaya verilen aranın ardından taleplere ilişkin ara kararlarını açıklayan mahkeme heyeti, 135 sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Duruşma 27 Kasım'a erteledi.

Haber Tarihi: 13 Ekim 2017 Cuma 16:54
  • ALPALP2 ay önce
    Ne ola ki, yoksa bu davalar da Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi ve tümünün trilyonluk vurgun, kayıp para davaları gibi zaman aşımına mı uğratılacak ha? Ayıbtır be! Hukuçularda yargılanabilmeli!

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 17.12.2017