1 milyon lira harcayan CHP'li vekilin yerine gelecek isim belli oldu

1 milyon 200 bin TL'lik 'haberleşme' faturasıyla gündeme gelen ve tartışmalara yol açan CHP Adana Milletvekili Türkmen, TBMM Divan üyeliğinden istifa etti. Türkmen'den boşalan koltuğa, CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet aday gösterildi.

16 Şubat 2017 Perşembe 14:33
1 milyon lira harcayan CHP'li vekilin yerine gelecek isim belli oldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun istifasını istediği Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen'in TBMM divan üyeliğinden istifa etmişti. CHP Adana Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Elif Doğan Türkmen'in 'haberleşme' masraflarına ait 1 milyon 200 milyon TL'lik faturası tartışmalara yol açmıştı. Tepki çeken fatura sonrası TBMM Meclis Divanı toplanma kararı almıştı.

  1. Kılıçdaroğlu, 1 milyon 200 bin TL'lik 'haberleşme' faturası ile tepki çeken CHP'li Türkmen'in Divan üyeliğinden istifasını istemişti.

CHP, Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen'den boşalan TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyeliği için CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet'i aday gösterdi.

CHP TBMM Grubu, Habertürk'teki habere göre kamuoyunda iletişim giderlerinin yüksekliğiyle gündeme gelen Türkmen'in, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun isteği ile 4 Şubat'ta TBMM Başkanlık Divanı üyeliğinden istifasıyla boşalan üyelik için basına kapalı toplandı.

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök başkanlığında toplanan gruptaki seçime, Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, tek aday olarak girdi.

85 oyun 82'sini al
Hürriyet, kullanılan 85 oyun 82'sini alarak, Katip Üyelik için aday gösterildi. TBMM Genel Kurulu'nun bugünkü birleşiminde Hürriyet'in Katip Üyeliği'nin oylanması bekleniyor. Hürriyet, gazetecilere yaptığı açıklamada, milletvekillerine verdikleri güven ve destek için teşekkür etti.

  1. Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, görevini layıkıyla yürütmeye gayret göstereceğini bildirdi.

'Hakkım' diye savunmuştu
TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, 1 milyon 200 bin liralık haberleşme faturasına ilişkin, "Divan üyesi olarak, benden önce alınmış bir karar ile divan üyelerine verilen hakkı ben de kullandım. Bu kullanılan hak, tamamen seçmenlere, hemşehrilerime, kamuoyuna yönelik bir bilgilendirme ve iletişim amaçlıdır" açıklamasını yaptı

Haber Tarihi: 16 Şubat 2017 Perşembe 14:33

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü