38 yıl önce kendisini kurtaran hemşireyi buldu

  • New York'ta bir hastanede dünyaya gelen Amanda Scarpinati, 3 aylık bir bebekken başına gelen talihsiz bir kaza sonrası hastaneye kaldırılmıştı. Amanda 38 yıl sonra, kaza sonrası hastanede çekilen fotoğrafta kendisini sakinleştirmeye çalışan hemşirenin peşine düştü.

  • Amanda Scarpinati, 1977 yılında 3 aylık bebekken ısıtıcının üzerine düştü. Başına gelen bu talihsiz kaza sonrasında hastaneye kaldırıldı. Vücudunun birçok yerinde üçüncü dereceden yanıklar oluşan bebek New York'taki Albany Medical Center'a getirildi.

  • Oluşan yanıklar yüzünden yıllarca kendisiyle dalga geçildiğini ve kendisine lakap takıldığını söyleyen Amanda, üzüldüğü zamanlarda bu fotoğrafa bakıp kendisini kucağında tutan hemşireyle konuştuğunu söyledi.

  • Onunla bu kadar yakından ilgilenen kişiyle gerçekten konuşmanın onu rahatlatacağına inandığını söyledi. Hemşireyle tanışmak isteyen Amanda, 20 yıllık arayışın ardından en ufak bir iz bulamadı.

  • Daha sonra sosyal medyayı kullanmaya karar verdi ve fotoğrafı Facebook'ta Adını bilmek ve o kişiyle tanışıp sohbet etmek istiyorum. Lütfen paylaşın. Belki de onu bulmama yardım edebilirsiniz.” notuyla paylaştı.

  • O yıllarda hastanede çalışan Angela Leary, iş arkadaşı Susan Bergeri hemen tanıdı ve ona ulaştı. Amanda 3 aylık bir bebekken, hemşire Susan üniversiteden yeni mezun olmuştu ve 21 yaşındaydı Susan da minik kıza ait fotoğrafları sakladığını söyledi.

  • Ardından, “Onu hatırlıyorum. Çok sakin bir bebekti. Bebekler ameliyattan çıktıktan sonra ya derin derin uyurlar ya da ağlarlar. O ise çok sakindi. İnanılmazdı.” dedi. Hemşire Susan, vücudu yanıklarla dolu bir bebekken sakinleştirdiği Amanda ile buluşması üzerine, “Böyle bir şey kaç hemşirenin başına gelir bilemiyorum. Bir hastanızın, hele ki bebek yaşlardaki bir hastanızın sizi hiç unutmaması inanılmaz bir olay. Amanda'yla ilgilendiğim için kendimi özel hissediyorum.” ifadelerini kullandı.